Sedmičky a jejich představa výkonného počítače

Sedmičky a jejich představa výkonného počítače

Když si koupíte moderní nový počítač, nadupaný nejnovějším hardware za několik desítek tisíc a pak zjistíte, že sedmičky a jejich systém hodnocení výkonu to berou jako standardní sestavu, asi vám pak vrtá hlavou, z čeho by se musela nejvýkonnější sestava skládat, abyste měli radost z maximálního hodnocení.

Sedmičky hodnotí celkovou sestavu pomocí vyhodnocování výkonu jednotlivých komponent. Nejvyšší celkové skóre se pak odvíjí od nejnižšího dílčího skóre jednotlivých součástí, jelikož většinou ta nejpomalejší komponenta limituje ty ostatní. Windows 7 oproti Vistě navýšili maximální skóre v testu na 7.9. K takovéto hodnotě se však dostává málokterý výkonný počítač dneška. Uživatele se přesto snažili takového čísla dosáhnout už od první bety sedmiček, kdy sestavovali nejlepší komponenty do celku. Microsoft dokonce ukázal, jak taková sestava má vypadat a co musí obsahovat, aby byla jedna z nej. To s sebou nese ale i vysokou cenu za jednotlivé komponenty.

Obsažené komponenty:

Procesor se čtyřmi jádry a frekvencí minimálně 4 GHz, přetaktovatelný, nebo dokonce šestijádro

Základní desku s paticí 1366

Paměti RAM s nízkým napětím celkově 12 GB

Grafickou kartu od Nvidie – GTX 285 či lepší

SSD disk s pamětí 256 GB

1000 wattový zdroj, aby to vše stačil zásobit

Takovýto počítač asi určitě nebude sloužit jen pro prohlížení internetu a maily, ale jako herní sestava na maximální detaily. Největší brzdou systému je disk, proto je třeba SSD disku, který odbourává nedostatečnou rychlost standardních disků.

Komentáře

Nahoru