Sedíte celý den u počítače? Vytvořte si v kanceláři příjemné prostředí

Mnoho lidí v dnešní době stráví více času v kanceláři než doma. Většinu doby přitom jen sedí a zírají do obrazovky počítače. Kolem sebe mají skříně, bílé stěny a často dokonce zatažené žaluzie, aby se jim sluneční světlo neodráželo v monitoru.

Vytvořit si v kanceláři takové prostředí, jaké si mohou užívat například zaměstnanci Googlu, sice nepůjde, ale můžete se tomu aspoň vzdáleně přiblížit. Existuje totiž pár jednoduchých věcí, které můžete udělat, abyste se v kanceláři cítili příjemněji.

1. Rostliny

I kdybyste trvali na těch zatažených žaluziích, dá se najít spousta kytek, kterým stačí málo denního světla. Některé navíc nevyžadují ani časté zalévání, takže na ně nemusíte neustále myslet. Vaši „péči“ zvládnou. Třeba Aspidistra nebo Dracena jsou nenáročné kytky. Sice nemůžete čekat, že budou vaše pracovní zázemí zdobit krásnými květy, ale co byste chtěli od rostlin samorostů.

dracena

Dracena přežívá i bez péče

2. Lampy

Alternativní typ světla může pomoci změnit celkový dojem kanceláře a může jí dodat  dokonce romantický nádech. Když vyberete správnou lampu s rozptýleným světlem, nebude vám ani svítit do monitoru.

Právě proto se v poslední době také do kanceláří začaly dostávat solné lampy. Možná jste u někoho doma viděli podobnou dekoraci v podobě solného svícnu, ve kterém byla čajová svíčka. K dispozici jsou také solné lampy s žárovkou, které lze používat jako běžné osvětlení.

7001-solne-lampy-a-628x267

Sortiment solnálampa.cz ozáří nejen vaši kancelář

Do kanceláří se hodí už kvůli rozptýlenému světlu, o kterém je řeč výše. Jak se ale dočtete na solnalampa.cz, mají blahodárné účinky na naši psychiku. V práci by se vám mohlo obzvlášť hodit, že dokáží vrátit motivaci, uvolnit hlavu zatíženou starostmi nebo vyvolat dobrou náladu.

Není náhodou, že se lidem v blízkosti solných lamp nebo v místnostech se solnými stěnami dobře pracuje. Solné cihly a obklady v kanceláři sice nevyužijete, ale na solné lampy můžete mrknout na SolnáLampa.cz. Právě tam jsme totiž přišli na to, že vůbec existuje něco takového, jako jsou zmíněné solné obklady.

7002-1-22427151

Také solné obklady a cihly mají pozitivní účinky

3. Bílá tabule

Tabule vám pomůže v organizaci. Obzvlášť když na jednom projektu pracuje více lidí, můžete si rychle ujasnit, co už je hotové, případně kdo na čem pracuje. Je ideální pro brainstorming nebo pro trochu prokrastinace, když si potřebujete odpočinout od zírání do obrazovky.

Navíc si na ni můžete připevnit zajímavé magnetky, fotky nebo citáty.

whiteboard

Tabule zorganizuje vaše myšlenky

4. Miska s ovocem

Dodá vaší kanceláři svěží nádech, navíc si taky budete mít čeho zobnout, když dostanete chutě. A ovoce vám dodá cukr, který se přemění na energii, a vy budete mít zase větší chuť do práce. Samozřejmě je tenhle tip ideální jen pro takové kanceláře, které sdílíte se solidními kolegy. Pokud víte, že vám ovoce brzy zmizí, asi to nemá cenu.

miska_s_ovocem

Mlsejte zdravě

5. Sedací pytel

Tohle je sice trošku nákladnější tip a vyžaduje prostor, ale určitě z něj budete nadšení, pokud si pytel pořídíte. Můžete ho postavit někam do rohu, a když budete potřebovat trochu odpočinku, pěkně se do něj rozvalíte. Co vám brání vzít si na tu chvíli na klín notebook a pracovat? Hlavně ale neusněte.

sedaci_vak

Nezapomínejte relaxovat

Fotky: Solnalampa.cz, Flickr – eancharpeRachel NaborsJo- ON VACATION BE BACJohn Watson

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru