Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Sedací botník uplatníte i vy

Asi žádná domácnost by se neobešla bez botníku. Obzvlášť ženy mají tolik párů bot, že je občas vážně problematické je někam uklidit, aby nezůstávaly rozházené před dveřmi. Botník ovšem může mít více funkcí než jen uskladnění bot. Poslouží třeba jako stolička.

Ať už máte velkou předsíň, nebo jen malou chodbičku, bez botníku se určitě neobejdete. Páry obuvi, které zrovna v aktuálním ročním období nosíte, je prostě potřeba mít někde blízko dveří. Zbytek si klidně můžete uklidit do krabice pod postel a v zimě páry prohodíte.

Jaký by měl být botník do vaší předsíně?

Hodně záleží na vašich potřebách a vkusu. Zpravidla se botníky dělí na dva druhy – otevřené a uzavřené. Volte raději ty uzavřené, pokud nechcete dávat každé návštěvě možnost prohlédnout si veškerou vaši obuv. Otevřené regály se hodí spíš do šaten a zavřených místností, kterými neprochází každý, kdo k vám domů přijde.

Hodně důležitý je už samotný vzhled. Botník by se měl hodit k ostatnímu vybavení předsíně, jestliže plánujete sem pořídit více kusů nábytku, uvažujte o celých sadách. Jinak se držte zlatého pravidla, že světlé materiály jsou dobré do tmavých prostorů a naopak.

botnik-do-predsine

Velikost odhadujte podle počtu párů bot, které vlastníte. Čím více žen bydlí ve vaší domácnosti, tím by měl být botník určitě větší. Nezapomeňte ani, že do některých typů se blbě ukládají vysoké boty (kozačky, holínky apod.).

Co všechno by měl umět?

Na začátku jsme mluvili o tom, že může posloužit jako stolička. Variantám, které to umí, se říká sedací botník. Liší se poduškou, díky níž se vám bude pohodlněji sedět, navíc jsou připravené na to, aby unesly vaši váhu. Jedná se o ideální řešení pro rodiny s malými dětmi, které se potřebují při zavazování tkaniček posadit.

Dále je dobré, když botník kromě polic na boty obsahuje také prostor pro ukládání krémů, náhradních tkaniček, impregnace, lžíce a dalších doplňků.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru