Sdružení CZ.NIC, správce české domény, představilo vlastní DNS server

Sdružení CZ.NIC, správce české domény, představilo vlastní DNS server

Sdružení CZ.NIC spravující českou národní doménu ve včerejší tiskové zprávě představilo vlastní DNS server Knot DNS. Ten má být určen pro domény vyžadující velký výkon DNS serveru a domény nejvyšší úrovně. Využívat jej budou i velcí registrátoři. Celý projekt se v současnosti nachází v beta verzi, ale už teď některé domény obsluhuje.

„Cílem bylo navrhnout server flexibilní jako BIND, ale s rychlostí NSD. Naše řešení je vhodné především pro ty, kteří potřebují autoritativní DNS server, třeba operátoři provozující stovky tisíc domén. Kromě správců domén nejvyšší úrovně tedy předpokládáme zájem i ze strany registrátorů domén,“ doplňuje v tiskové zprávě Ondřej Surý.

Knot DNS je napsaný v programovacím jazyce C a je vydaný pod licencí GPL. Jeho předností je i podpora prakticky všech unixových systémů. Dosahuje výkon 200 tisíc dotazů za sekundu a je optimalizován pro nepřetržitý provoz. Odebírání a přidávání DNS zóny umožňuje v plném běhu.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru