Sdílejte se světem zážitky prostřednictvím videa. Google Maps vám to umožní

Zaujalo vás místo, na kterém se zrovna nacházíte? Přidejte se k místním průvodcům a podělte se o svůj zážitek s ostatními! V aplikaci Google Maps na platformě Android můžete nyní k jednotlivým lokacím přidávat nejen fotografie, ale také až třicetivteřinová videa. Natočte zajímavý příspěvek a nalákejte tak lidi z okolí do svého podniku, oblíbené kavárny nebo na výlet do přírody.

Jak nenáročnou cestou zvýšit interaktivitu mezi službou Google Maps a jejími uživateli? Jednoduše pomocí amatérských audiovizuálních obsahů. Google přichází s novinkou v podobě možnosti přidávat videa k nejrůznějším lokalitám prostřednictvím platformy Android. Doposud bylo možné sdílet s ostatními uživateli fotografie, nyní se nabídka ještě rozšiřuje. Službu nahrávání videí zatím využijí pouze vlastníci zařízení s mobilním operačním systémem Android, nicméně příspěvky si mohou prohlédnout všichni zájemci na webovém prohlížeči svého desktopu.

lg-connect-fries.gif

Jedná se o dobře promyšlený tah, jak zvýšit počet uživatelů služby Google Maps v době současné internetové generace, jež oblibuje například krátká videa, takzvaná Insta Stories, na volně dostupné aplikaci Instagram . Dnes už se lidé běžně informují o místě, na které plánují vyrazit, pomocí fotek, které mohou zastávat funkci virtuální prohlídky. Od teď budou informace ještě přesnější a zajímavější, a to díky videu. Kromě běžných uživatelů novinku jistě uvítají zejména podnikatelé, kteří se mohou s veřejností snadno podělit o ukázku svých služeb a představit své podnikání novým, atraktivním způsobem.

Video můžete přidat v několika rychlých krocích.

V případě, že chcete vytvořit nové video, vyhledejte si v aplikaci Google Maps místo, na kterém se nacházíte. Po rozbalení nabídky zvolte „přidat fotky“ vedle modré ikonky fotoaparátu. Klikněte na „fotoaparát“ a podržte tlačítko po dobu deseti vteřin.

Pokud chcete nahrát již natočené video, opět si danou lokalitu najděte v aplikaci, rozbalte nabídku a vyberte „přidat fotky“. V možnostech naleznete položku „složka“, kterou stačí otevřít, a pak už jen pohodlně přidáváte vámi zvolené video z galerie nebo fotografií. Nesmí být ale delší než 30 vteřin.

Kromě pomoci ostatním a dobrého pocitu ze sdílení vlastních videí nabízí nová funkce registrovaným místním průvodcům (Local Guides) také další benefity. Google plánuje přidat službu mezi aktivity, za které lze získat body podobně jako za nahrávání fotografií. Místní průvodce za získané body postupuje na vyšší úrovně v programu a postupně dostává odznaky. Tímto způsobem může získat až předběžný přístup k funkcím Google.

Zdroj text/video: localguidesconnect.com, zdroj foto: maps.google.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru