Scroogled a petice proti Gmailu

Na petici proti Gmailu, kterou má na svědomí nečekaně Microsoft, přibývají podpisy denně. Teď už se téměř 120 000 uživatelů po celém světě rozhodlo k zastavení skutečnosti, že Gmail „čte“ vaše maily a podle klíčových slov poté zobrazuje reklamy. Podobně to dělá i Google Play, tudíž byste měli používat Bing a Windows Phone. Tvrdí Microsoft.

google-petition

Používejte Outlook, skrývá se za peticí

I když cílem bylo získat 100 000 podpisů, Microsoft se rozhodl zanechat petici otevřenou i po překonání této hranice. Pravděpodobně se tak všem snaží ukázat, že tahle kampaň má smysl, protože je na světě mnoho tisíc lidí, kteří se s ní ztotožňují. Tihle lidé by mohli být potenciálními zákazníky, kteří by mohli využívat Outlook.

„Dokonce i když nepoužíváte Gmail, Google bude stále procházet vaše emaily, které posíláte na Gmailové adresy za účelem reklamy – přestože s těmito podmínkami nikdy nebudete souhlasit. Neexistuje absolutně žádný způsob, jak se tomu vyhnout, ať už Gmail používáte nebo ne,“ vysvětluje v petici Microsoft.

Tímhle videem Microsoft vysvětluje, jak Gmail nakládá s vašimi maily, nabádá vás abyste se připojili k petici a vyzkoušeli Outlook.

Scroogled

Tohle všechno se děje vlastně v rámci kampaně Scroogled. Scroogle byla původně webová služba umožňující uživatelům provádět vyhledávání na Googlu anonymně. Na soukromí se zaměřila především tím, že blokovala cookies. Byla to služba velmi oblíbená, ale Googlu se samozřejmě nelíbila, a tak musela být zrušena. Web Microsoftu s podezřele podobným názvem www.scroogled.com se zaměřuje na to, aby uživatelům vysvětlil, jak na nich Google vydělává. Přitom nezapomíná poukazovat na to, že v Microsoftu to tak rozhodně nedělají, že mají uživatelé používat Bing a objevit místo Androidu Windows Phone.

Bývalá služba scroogle.org, která se Googlu nelíbila.

Bývalá služba scroogle.org, která se Googlu nelíbila.

Microsoft tak nepochybně chce získat i více uživatelů pro svůj ne příliš oblíbený Windows Phone a uvádí: „Vaše soukromí je pro nás prioritou. Na rozdíl od Google, Windows Phone Store nesdílí vaše osobní informace s tvůrci aplikací. Google bez jasného varování předá informace, které o vás ví, tvůrci aplikace. Vaše osobní informace tak uvádí do rukou neznámých třetích stran. Porušení soukromí by mohlo vést ke spamu a online obtěžování. Pro výrobce aplikací není nezbytné znát celé vaše jméno a emailovou adresu, takže Windows Phone Store se zdržuje předávání těchto citlivých informací. Windows Phone store nesdílí vaše osobní informace s tvůrci aplikací třetích stran.“

Co si o tom myslíte vy? Nezapomínáte na to, že vaše emaily stejně analyzují jenom stroje, kterým je jedno, co je obsahem mailu, nebo vám to vadí? Vadí vám cílená reklama nebo vám naopak vyhovuje, že dostáváte reklamu pouze na to, co vás zajímá?

Komentáře

Nahoru