Dnes vyšlo 15 článků

Screenové rolety vás ochrání nejen před sluncem

Screenové rolety vás ochrání nejen před sluncem

Už jste slyšeli o screenových roletách? Jsou skvělým pomocníkem při ochraně před sluncem. Výhod však nabízí mnohem více.

Screenové rolety patří společně s venkovními roletami mezi nejefektivnější způsoby stínění proti slunci. V exteriéru působí elegantním a nerušivým dojmem. A mimo to mají několik skvělých funkcí navíc. Víte o nich?

Ušetřete na energiích

Screenové clony jsou vyrobeny ze speciální tkaniny – skelného vlákna potaženého PVC vrstvou. Není proto divu, že si materiál zachovává své unikátní vlastnosti po celé roky bez rizika prověšení či vyblednutí. A ono složení clon plní svůj účel i v případě odstínění slunečních paprsků v interiéru. Odrazí až 95 % sluneční energie a škodlivého UV záření, které by bez clon pronikalo dovnitř.

Pokud vás tedy v letních dnech sužuje horko a není úniku z vyhřátých místností, screenové clony pro vás budou vysvobozením. Dokáží snížit teplotu v pokoji až o 12 °C. Koupi klimatizace, která je velmi nákladná, tak můžete směle hodit za hlavu.

Vychutnávejte si pohled do okolí

Díváte se často a rádi z okna? Sledovat přírodu nebo ruch ulice můžete i se zataženými screeny. Skrze tkaninu lze bez problému vidět ven, naopak dovnitř zvenčí už to nejde. Screenové clony Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems dokáží navíc pokrýt okno o ploše až 20m2. Pokud tedy hledáte způsob, jak zastínit velké francouzské okno, abyste viděli na zahradu, ale kolemjdoucí lidé nepozorovali vás, toto je skvělá volba.

Chraňte se před pylem a prachem

Screenové rolety jsou přichycené ve vodicích lištách, takže u oken pevně drží. Fungují proto i jako síť proti hmyzu či poletujícímu prachu a pylu. Tuto vychytávku využijete zejména v sezóně, kdy se zbavíte otravných much, vos či komárů v domácnosti a bude se vám i lépe dýchat.

Využijte je i jinde než v oknech

Pergoly, altány, terasy nebo jakékoliv venkovní posezení se stane oázou klidu, kde vás nikdo nebude rušit. Screenové clony jsou pro účel venkovního odpočinku více než vhodné. Nejen, že poskytnou úkryt před sluncem, ale vyzrajete i na otravný hmyz či zvědavé pohledy sousedů zvenčí.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru