Tisková zpráva: Screen Cloud získal jako jeden z prvních doménu .cloud a začlenil ji do své firemní filozofie

Screen Cloud získal jako jeden z prvních doménu .cloud a začlenil ji do své firemní filozofie

ScreenCloud se spolu s dalšími třemi desítkami inovativních obchodních značek z celého světa  stal  účastníkem .cloud Pioneer programu.

Tým zavádějící novou doménovou koncovku .cloud zveřejnil první inovativní společnosti, které se zapojily do Pionner programu.

V nadcházejících týdnech začne více než 30 vybraných účastníků Pioneer programu používat domény .cloud, které jim pomohou propagovat jejich značky. Mezi členy Pioneer programu najdeme různorodé společnosti. Od jedniček ve svých oborech až po start-upy ve spotřebitelských i v podnikových (B2B) sektorech. Prostřednictvím účasti v Pioneer programu budou tyto společnosti jedni z prvních vlastníků domény .cloud a získají tak několikaměsíční náskok před ostatními, kteří si budou muset počkat na veřejnou registraci, jež bude zahájena začátkem roku 2016.

Zatímco doména .cloud je lákavá zejména pro společnosti působící v cloudových službách, samotný koncept cloudu oslovuje širší publikum než kdykoliv dříve. Z toho důvodu budou domény .cloud dostupné pro každého, a to bez omezení.  Pioneer program byl vytvořen pro všechny společnosti s jedinečným příběhem/vizí bez ohledu na odvětví či velikost. Jednou z priorit týmu stojícího za TLD (top level domain) .cloud bylo zpřístupnit Pioneer program začínajícím společnostem z celého světa. S nástupem cloud computingu vzniklo mnoho nových, užitečných aplikací, proto bylo cílem nastavit proces zavádění nové koncovky tak, aby dostaly příležitost i nově vzniklé společnosti.

Francesco Cetraro, manažer registru .cloud, řekl: „Cílem Pioneer programu při zavádění nové doménové koncovky .cloud je předvést a podpořit obdivuhodné příběhy o odvážných změnách a inovacích na cloudové platformě i mimo ni. Těší nás, že pro tolik zajímavých společností je používání domény .cloud důležité. Tyto společnosti sepsaly své příběhy a staly se nadšenými průkopníky v procesu jejího zavádění. Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit první vlnu společností, které uvádí doménu do praxe, v nadcházejících týdnech budou následovat další. Rádi podpoříme naše nové partnery na jejich cestě“.

Jedním z účastníků programu je ScreenCloud, společnost založená v Londýně vyvíjející software, který poskytuje svým zákazníkům na cloudové platformě (SaaS). Vyvíjí výkonné a snadno použitelné produkty, s jejichž pomocí mohou společnosti a maloobchodníci snadno spravovat své reklamní plochy na digitálních panelech a obrazovkách. Ve společnosti ScreenCloud si uvědomili, že v jejich případě má doména s koncovkou .cloud větší význam než s .com a rozhodli se ji zabudovat i do firemní značky.

Haje Jan Kamps, generální ředitel společnosti ScreenCloud, řekl: „Jsme opravdu nadšeni, že můžeme být mezi prvními při zavádění nové doménové koncovky .cloud – podnikání naší společnosti je o výkonných řešeních správy digitálních reklamních ploch umístěných v cloudu a možnost zdůraznit tento směr i v URL našich stránek byla příležitost, kterou jsme si nemohli nechat ujít.

Všechna naše rozhodnutí jsou činěna s ohledem na dlouhodobou strategii. Je zřejmé, že výstižná a snadno zapamatovatelná doména je její důležitou součástí a věříme, že .cloud předznamená perspektivní budoucnost pro nadcházející generaci SaaS podnikání a jsme velmi rádi, že jsme měli příležitost zareagovat na tuto výzvu mezi prvními“.

  • Canonical Ltd.: anglická společnost, jeden z nejpopulárnějších distributorů Ubuntu. Na open source platformě úspěšně vytvořila software, který funguje kdekoliv – na telefonu, tabletu i počítači, na serveru i v cloudu, vyvinutý a sdílený po celém světě. Pro tuto společnost doména .cloud představuje nejlepší způsob, jak zajistit snadno zapamatovatelný a přístupný domov všem jejím produktům spojeným s cloudem.
  • SpamExperts: klíčový hráč v oblasti zabezpečení e-mailů, který nabízí řešení na cloudové platformě pro filtrování a archivaci e-mailů. Doména .cloud pro ně představuje možnost založit si on-line identitu, posílení důvěryhodnosti a rozšíření značky Spam Experts do prostředí cloudu.

Pro více informací o .cloud doméně navštivte prosím: https://get.cloud

Více informací o .cloudPioneers naleznete na https://worldof.cloud

Poznámky pro editory

O spuštění .cloud

Spuštění domény .cloud bude probíhat v několika fázích. Oficiální datum je 16. listopadu 2015 s přednostní registrací vyhrazenou pro držitele ochranných známek. Tento krok se označuje jako „Sunrise“ fáze.

Po skončení „Sunrise“, následuje fáze „Landrush“. Tato fáze začíná 25. ledna a bude trvat do 5. února 2016. Během tohoto období, mohou o registraci  jakékoliv volné .cloud domény zažádat značky, společnosti a jednotlivci.

Domény, na které byla přijata více než jedna platná žádost, budou přidělovány prostřednictvím aukce mezi žadateli.

Dne 16. února 2016 skončí období přednostních registrací a všechny volné .cloud domény budou zpřístupněny pro veřejnou registraci. Od tohoto data tedy bude možné požadovanou doménu zakoupit u registrátora a začít ji okamžitě používat.

Koncovka .cloud bude přístupná pro všechny a její registrace nebude omezena žádnými zvláštními pravidly.

Veškeré další informace je možno nalézt na stránkách https://get.cloud

O .cloud

Doménová koncovka .cloud je novou příležitostí pro inovátory v oblasti cloudu, i mimo ni. Bude dostupná bez omezení pro kohokoliv na světě. Registrace domén bude zahájena 16. listopadu 2015.

Centrální registr domén .cloud bude provozován společností Aruba PEC S.p.A, dceřinou společností italského hostingového giganta Aruba.it. Tato finanční skupina má zastoupení i v České republice prostřednictvím akciové společnosti Internet CZ, která poskytuje služby pod značkou Forpsi. Forpsi je jedničkou na trhu .cz a .eu domén v České republice a jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů internetových služeb.

 

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru