Scott Thompson je novým CEO Yahoo

Scott Thompson je novým CEO Yahoo

U nás nepříliš „zabydlená“ firma Yahoo má nového výkonného ředitele, stal se jím Scott Thompson. Ten doposud pracoval ve společnosti eBay, respektive PayPal. V Yahoo by měl provést řadu změn a zlepšit její postavení na trhu, vedle firem jako Facebook nebo Google.

Firma Yahoo počátkem záři odvolala dosavadní generální ředitelku Carol Bartzovou, kterou dočasně nahradil finanční ředitel Tim Morse a jeho nahradí právě Scott Thompson.

Firma nyní musí zvážit své postavení a rozhodnout se, jaké si stanoví cíle, za kterými bude pokračovat. Pravděpodobně dojde k restrukturalizaci, propouštění. Hlavním cílem bude zvýšení počtu uživatelů webů Yahoo, protože firma je oproti konkurentům, mezi nimiž je mimo jiné Google, Youtube nebo Facebook, v obrovských ztrátách.

Někteří analytici také tvrdí, že nejlepším krokem by bylo, kdyby se Yahoo prodalo firmě Microsoft, který ji už chtěl v minulosti koupit.

  • Scott Thompson je, jako osobnost internetového průmyslu velmi respektován. Za jeho „vlády“ v PayPal dokázal zvýšit její obraty. V roce 2010 činily tržby 3,4 miliardy dolarů, zatímco odhad pro rok 2013 hovoří o čísle 7 miliard.

Zdroj: Engadget.com

Komentáře

Nahoru