Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Schönfeldova RSBC prodala 20% podíl technologické firmy Proversity

Finanční skupina RSBC Roberta Schönfelda prodala část akcií úspěšné britské technologické firmy Proversity, která je známá pod obchodním jménem Construct. Ta vytváří on-line výukové a školicí programy a mezi její klienty patří desítky světových univerzit včetně Oxfordské, Bank of England, letecká společnost Emirates nebo izraelské státní instituce. RSBC nadále vlastní třetinu společnosti.

Novým majoritním vlastníkem firmy Proversity se stává australská společnost OES ze skupiny SEEK Group, která je jedním z globálních lídrů v oblasti distančního vzdělávání a zaměstnanosti. Dominantní podíl skupina získala kombinací úpisu nových akcií a odkoupení části akcií od RSBC, drobných investorů a bývalých zaměstnanců firmy. Skupině RSBC nadále zůstává v Proversity 30% podíl.

„Australský investor přináší do společnosti nejen růstový kapitál, ale zejména vlastní klientské portfolio a možnost spolupráce s dalšími společnostmi SEEK Group, které mají přístup mimo jiné i na velké trhy v Asii a Jižní Americe. Od vstupu strategického partnera si slibujeme další mezinárodní expanzi a silné zhodnocení našich počátečních investic,“ vysvětluje Roman Cének, investiční manažer RSBC. Proversity meziročně znásobila kontrakty již v roce 2019 a růstový trend, i díky rychle rostoucí poptávce po distanční on-line výuce v souvislosti s pandemií covidu-19, letos ještě zesílil.

Pro RSBC byl vstup do londýnského startupu vůbec první venture kapitálovou investicí. U podpisu akvizice v roce 2015 byl i člen britské královské rodiny princ Andrew. Česká investiční skupina od té doby financuje prostřednictvím konvertibilních úvěrů růst společnosti, především nábor lidí do obchodních a technologických týmů. Během posledních pěti let RSBC proinvestovala v Proversity více než 150 milionů Kč.

Proversity má kanceláře v Londýně, Salt Lake City či Kapském městě a stovky klientů z řad škol, soukromých firem nebo státních institucí po celém světě. Její globální tým tvoří desítky tvůrců obsahu výuky, překladatelů, programátorů a obchodníků, kteří jsou schopni vymodelovat výukový program přesně dle požadavků konkrétního klienta.

Skupina RSBC finančníka Roberta Schönfelda vznikla v roce 1998 jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Dlouhodobě se orientuje na investice do průmyslu, zemědělství, komerčních a rezidenčních nemovitostí a nových technologií. Součástí jejího portfolia je například slovinská zbrojovka Arex, vinařství Zlati Grič nebo strojírenská firma Bauer Technics. Klíčovou investiční oblastí skupiny RSBC je realitní portfolio. Aktuálně spravuje nemovitosti o rozloze 55 tisíc m2 v tržní hodnotě dvou miliard Kč.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru