SCHOLAR: Novinka ve světě elektronické výuky

SCHOLAR: Novinka ve světě elektronické výuky

Nový tablet od jihoafrické společnosti Future Mobile Technology (FMT) má pomoci dětem s výukou matematiky. A to bez nutnosti připojení k Internetu.

Tablet se jmenuje SCHOLAR, má 7-mi palcový displej, podporu dual-SIM, 16 GB úložného prostoru a využívá operační systém Android. Uvnitř má předinstalovanou speciální aplikaci obsahující 183 hodin výuky matematiky. Co je hlavní je, že umí pracovat i offline. To může výrazně zvýšit úspěšnost výuky v oblastech, kde není možný přístup k Internetu. “Je to jednička elektronické výuky,“ říká ředitel společnosti FMT, Graham Davies.

netsurferScholarAPP

Tablet obsahuje celých 183 hodin offline výuky matematiky.

Společnost tím reaguje na fakt, že děti v Jihoafrické republice jsou brány jako jedny z nejvíce negramotných na světě. Dle výzkumu asi jen pro 13% školáků JAR platí, že jejich věk odpovídá jejich znalostem. „Je to náš obrovský problém, obzvláště v odlehlých oblastech se děti nemají jak vzdělávat,“ dodává Davies, „odteď už ale jen stačí kliknout a začít studovat. Všechno potřebné vědění je totiž uvnitř SCHOLARU.“

FMTStudents

Tablet by měl pomoci zlepšit dětskou gramotnost.

Aplikace obsahuje i několik hodin přednášek a výkladů uznávaných vědců a profesorů. „Na co nestačí učitel, na to stačí SCHOLAR,“ objasňuje Davies.

Negramotonost a nepřístup k Internetu ale není problémem jenom Jihoafrické republiky. Je to celosvětový problém méně rozvinutých zemí. Společnost proto plánuje prodat svůj výrobek více než 250-ti obchodním řetězcům po celém světě.

Zdroje: www.itweb.co.za

Student prvního ročníku střední IT školy v Praze. Miluji sport, psaní, jsem pro každou srandu... :D Občas mám trochu dlouhé vedení, ale tak kdyby něco, Bohnice to jistí.. :D Každopádně na tyhle stránky píšu s láskou a hlavně pro lidi.. A jestli se Vám moje články líbí.. Lajkněte to! :D Páč mě dost baví i psychologie a rád se vžívám do pocitů druhých lidí (umm, how awesome :3 :DD), takže vím, že i takováhle blbost dokáže člověka potěšit.. :D .. obzvlášť mě :)

Komentáře

Nahoru