Dnes vyšlo 15 článků

Schody s pruhem pro smskující

Na univerzitě v Utahu už měli dost srážek se studenty, kteří místo na cestu koukali do mobilu. Obzvlášť při srážkách na schodech byly následky dost bolestivé, a tak to vyřešili originálním způsobem. Vyhradili smsjkujícím zvláštní pruh. A když už byli v tom, vzali ohled i na studenty spěchající na hodinu.

Škola nakonec na schodiště namalovala tři pruhy. Levý je určený chodcům, uprostřed běhají všichni, kdo mají naspěch, a pravý pomalý pruh je určený všem, kteří zírají do mobilu. Ne všichni studenti jízdní pruhy dodržují, ale prý je legrační pozorovat, jak jedni tlačí do schodů druhé, kteří smskují v pravém pruhu.

Texting While Walking

„Někteří studenti si pruhů ani nevšimnou, protože jsou příliš zaměstnáni koukáním do telefonu,“ vysvětlila ředitelka školního kampusu Amy Grubbs.

První smskující pruh měli v Číně

Škola s nápadem rozhodně nepřišla první. V jednom čínském městě měli na chodníku pruh pro smskující už v roce 2014. A podobná věc se testovala i ve Washingtonu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru