Dnes vyšlo 15 článků

Scamfie: selfie trochu jinak

Scamfie: selfie trochu jinak

Scamfie je zkomoleninou pro známou selfie, s tím rozdílem, že scamfie vznikla v České republice. Na českém internetu se rozmohl pravidelný pořad zabývající se náměty na výlety v Praze. Je určený pro turisty, kteří se chystají do Prahy a nechtějí navštěvovat mainstreamová místa. Pořad se vysílá na českém Streamu a provází jím Janek Rubeš. Typy, které předává turistům, zaručeně nenajdete v žádném průvodci.

A nyní k oné scamfie. Na Staroměstském náměstí si každý turista fotí selfie s Orlojí a Staroměstskou radnicí. Pakli že si vyhledáte hashtag scamfie, uvidíte fotky ze Staromáku, ale proslulou Orloj na nich nenajdete. Turisté se fotí se starou směnárnou na Staroměstském náměstí. A proč? Čím je vůbec tato směnárna zvláštní a proč se liší od ostatních? Tato směnárna v dnešních dnech už na Staromáku neexistuje. Byla zrušena a možná na tom má dost velký podíl právě scamfie. Janek Rubeš ve svých videích na YouTube říká, že tato směnárna se k turistům nechová nejlépe z hlediska špatných měnových kurzů.

37187693_252360772037454_9136569553801707520_n

 

DR41PBkWsAAGVZr

 

images

Janek Rubeš přejmenoval selfie na scamfie, prý z důvodu, že je ta směnárna “scary”. Mezi zahraničními turisty se tato kampaň velmi rozmohla. Na Instagramu i na Facebooku najdete stovky až tisíce “selfíček” turistů nejrůznějších národností s již proslulou směnárnou. Když spojíte selfie a směnárnu, naplní se smysl slova scamfie. Na YouTube najdete díly oblíbených vlogů pod názvem The honest guide.

Zdroj, foto: youtube.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru