Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Sbohem, Google+: Sociální síť je rozdělena na streamy a fotografie

Sbohem, Google+: Sociální síť je rozdělena na streamy a fotografie

Spekulace, jež se objevily již začátkem tohoto měsíce, jsou pravdivé. Společnost Google rozděluje streamy a fotografie na dva samostatné produkty. Bradley Horowitz tuto skutečnost nakousl již ve svém příspěvku začátkem března. A nyní se jeho slova pouze potvrdila.

Rozdělení těchto dvou prvků bude do značné míry představovat konec sociální sítě Google+ jako takové.

bradlay horowitz

 

Během posledních 18 měsíců společnost Google dala spoustu podnětů k zániku své sociální sítě, například zrušila autorship. I přesto sociální síť Google+ přicházela s novými funkcemi a službami. Například v dubnu loňského roku byl spuštěn formát reklam +Post Ads.

Doufá Google, že se nadále bude Google+ používat především pro reklamy? Nejspíše ano, ale je to absurdní, protože je stále těžší získat zde nové publikum. Google+ nikdy nebyla a asi ani nebude pouze sociální síť. V první řadě se představuje jako reklamní síť, potom jako vyhledávač. Nicméně nikdy nedosáhne v oblasti sociálních sítí takové úrovně jako Facebook.

Jelikož došlo k rozdělení fotografií a streamů, spousta uživatelů nebude mít zájem Google+ navštěvovat. Dokonce ani kvůli hangoutu, protože funkce hangouts se již na podzim stala také samostatnou aplikací. S tímto nejnovějším oznámením společnost pouze potvrdila, že upouští od svého plánu budování sociální sítě a nebude již soupeřit s Facebookem.

Přes všechny výtky musíme podotknout, že Google se snaží neustále realizovat nové plány, i když ve výsledku nevyjdou. Nové služby poskytuje zcela zdarma.

Google se snažil vybudovat lukrativnější síť než Facebook, avšak nešlo to. Koncept nebyl špatný, a proto nemůžeme vinit společnost z toho, že se snaží. Jen to prostě nešlo.

Sbohem, Google+.

Zdroj: WordStream

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru