Dnes vyšlo 15 článků

Sbírka pomůže 600 tis. Kč muži, co strávil ve vězení 17 let místo svého dvojníka

Sbírka pomůže 600 tis. Kč muži, co strávil ve vězení 17 let místo svého dvojníka

Záměna dvou mužů v půlmilionovém Kansas City, stát Missouri, poslala do vězení toho nepravého. První z nich spáchal ozbrojenou loupež, druh se „provinil“ pouze tím, že se nečestnému sousedovi podobal. Na omyl se přišlo po 17 letech.

Roku 1999 poslal slovutný soud do vězení Richarda Anthonyho Jonese do vězení za ozbrojenou loupež, která se stala v Roeland Parku a to i přes to, že na místě vyšetřovatelé nenalezli na místě činu jeho DNA či otisky prstů. Stačilo to, že jej jako viníka označil očitý svědek. Jedno slovo poslalo za mříže nevinného. A proč? Podívejte se sami: vlevo pachatel, vpravo otec od rodiny, který byl odsouzen k 19 letům vězení, odseděl si 17. Oba dva muži mají navíc to samé křestní jméno.

podobní muži

Jako dvojčata…skoro

O vězni stejného jména a téměř totožného vzhledu se neprávem uvězněný dozvěděl během svého pobytu a mřížemi. Druhý Richard ve své kriminální dráze totiž pokračoval, až se „zabydlel“ ve stejné budově.  Při dalším zkoumání očitý svědek přiznal, že není schopen odhalit rozdíl mezi oběma muži a je tedy možné, že se při usvědčování mýlil. Dalším dílkem skládačky byl fakt, že tento muž bydlel v místech, kde se přepadení odehrálo, kdežto Richard, otec rodiny, bydlel na druhé straně poměrně velkého města, navíc v čase loupeže měl alibi: trávil čas se svou přítelkyní a dalšími členy rodiny. To však neobstálo při prohlášení očitého svědka. Jak však odsouzený prohlásil při pohledu na druhého muže, chápe, že se ten, kdo ho poslal do vězení, zmýlil.

Alespoň pár dolarů…

Richard Anthony Jones opustil brány vězení 8. června 2017, o den později byla na stránkách Go Found Me zřízena sbírka s cílem vybrat 25 000 dolarů, které by muži usnadnili vstup do světa svobodných.  Po dvou týdnech se lidé složili na téměř celou částku.

zdroj/foto: unilad.co.uk

-tau-

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru