Saúdský terapeut radí na YouTube, jak správně bít ženu

Rodinný terapeut ze Saúdské Arábie má YouTube kanál plný různých videí. O čem jsou, to upřímně netušíme a raději ani nemáme chuť to zkoumat. Hitem se stalo jedno jeho video, na kterém je někde v lese a radí, jak správně bít a trestat ženy.

Chálid Ibrahím as-Saka ʿbí tvrdí, že by se všichni měli naučit islámské podmínky výprasku. Pokud vás žena zlobí, nejdřív byste se měli pokusit pohrozit jí upíráním sexu. Jelikož to většinou nezabírá, přichází metoda číslo dvě. Kruté otočení se zády.

Trestat ženu tím, že jen odejdete z domu nebo z ložnice a vyspíte se na sedačce v obýváku, prý není správné. Lepší by bylo ležet pěkně v ložnici, ale otočit se k ní zády nebo se vyspat na zemi. Problém se má udržet a řešit pěkně doma pod pokličkou.

wife_beating

Ženy si musí uvědomit, že chybovaly

A když ani to nepomůže, přijde třetí fáze. Ženy se nemají bít proto, abyste si vybili vztek, ale aby pochopily, že udělaly chybu. Plusové body od nás Chálid dostává aspoň za to, že se snaží vybrat trochu mírnější nástroj k bití. Podle jeho rady by se ženy neměly bít holí ani páskem, ale jen větvičkou. Účelem není, aby je to bolelo, ale aby si uvědomily, že nemají šanci na rovnoprávný život s muži.

Celkem síla, když tohle prohlásí někdo, kdo se považuje za rodinného terapeuta.

Pokud si chcete trošku pohrát s Google překladačem, prostudujte Chálida účet na YouTube a Twitteru. Dejte vědět, pokud byste objevili něco zajímavého. Výše uvedené video přeložila nezisková organizace MEMRI (Middle East Media Research Institute), která se o podobné věci zajímá.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru