Dnes vyšlo 1 článků

Šaty “jako ulité” díky 3D tiskárně

3D tisk je označován za nejmodernější technologii současnosti. A dá se využít takřka na cokoliv. Dokonce i pro módní účely, čehož ku prospěchu začaly využívat i proslulé návrhářky. Vytvořily tak série šatů, které nebyly složitě ušity, ale vytisknuty. 

Už dávno nejsou doby, kdy jste si museli téměř každý měsíc vyčlenit půlku jednoho pracovního dne, který jste se svoji drahou polovičkou strávili na nákupech, jen proto aby jste měli nějaké hezké šaty. V současné době byl objeven námi všem známý 3D tisk, který to všechno za nás doslova a do písmene vyřeší.

Na módním mole

Módní mola různých světových a celkově oblíbených návrhářů se před nedávnem začala plnit modelkami, které na sobě mají oblečené šaty vyrobené prostřednictvím právě této nové technologie, kterou je 3D tiskárna.

Jako ulité

Jenom pro malé připomenutí zvýrazním několik výhod (v oblasti módy) zmiňované technologie 3D tisku. Prvním a především také důležitým plusem je velká řada variací, které tisk zajišťuje. Navíc vám tento 3D tisk zaručí, že vám šaty padnou doslova “jako ulité.” A abych pravdu řekl, vlastně to budou takové “ulité šaty”

                                                   

Zajímavé šaty od Francis Bitoni, zdroj

francis-bitonti-bristle-dress-3

Tento top vyrobený formou 3D tisku zajistil autorkám Lim Kae Woei a Eleně Low cenu na mezinárodní soutěži v 3D tisku oblečení, zdroj3d-printed-top

Boty finské designérky Janne Kyttanen, zdroj

Janne-Kyttanen-Cubify-3D-Printed-Shoes-5-600x900

Kolekce šperků ze série „Nervová soustava„, zdroj

Nervous-System-Kinematics-11-finished-600x899

Kromě oblečení a doplňků je dnes možné vytisknout i nehty!, zdrojTheLaserGirls-3D-Printed-Nails-1-Dark-Amethyst

I čeští šperkaři se činí – pod značkou Blueberries u nás technologií 3D tisku vyrábí šperky duo Markéta Richterová a Zbyněk Krulich. Náušnice, náramky nebo náhrdelníky je možné koupit i na internetu (ceny začínají zhruba na 1.500 Kč), zdroj819_h

Hodinky od Zacha Ravena z titanu si můžete pořídit za 600$, zdroj3D-Printed-Watches7-640x463

Pro pány tištěný motýlek, cena kolem 112$, zdroj

3d-printed-bow-tie-1 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru