Dnes vyšlo 15 článků

Šátek Wair filtruje vzduch a monitoruje kvalitu ovzduší

Jak by se vám líbilo, kdyby šátek, který nosíte, uměl neutralizovat nečistoty ovzduší? Caroline van Renterghem byla znečištěním ovzduší v Paříži tak znechucená, že přesně tohle vymyslela. Její šátek je sice primárně určen cyklistům, ale nosit ho mohou i chodci. Bude se vyrábět ve variantách pro muže, ženy i děti.

Caroline, která je z Paříže, jezdí do práce na kole. Jednoho rána to zašlo až tak daleko, že nebyla schopná pokračovat. Znečištění ovzduší bylo toho dne tak špatné, že musela zastavit a vydýchat se. Ještě toho dne začala pátrat po nějaké emisní masce, ale nenašla nic, co by si představovala. A tak se nakonec rozhodla využít své zkušenosti ze světa módy a navrhnout vlastní řešení na ochranu plící cyklistů.

wair2

Šátek Wair je sice zatím jen ve fázi prototypu, ale vypadá moc hezky. Je moderní a efektivní, těsně přiléhá k pokožce, aniž by ji poškozoval. Celou dobu, co ho nosíte, monitoruje kvalitu ovzduší, a když se hladina zvýší, pošle vám upozornění na smartphone. Je totiž spojený s mobilní aplikací, která uchovává informace o znečištění, ve kterém se pohybujete.

wair1

Šátky v různých designech spolu s mobilní aplikací by měly být k dispozici v létě příštího roku. 

Komentáře

Nahoru