Šátek, který pokazí záběr focený s bleskem

Celebrity nemohou otevřít ani dveře, aniž by nebyli v záři blesku z fotoaparátů. Všudypřítomní novináři a fotografové výrazně narušují soukromí slavných osob. Ale s tímto speciálním anti-paparazzi šátkem budou mít hvězdy život mnohem jednodušší. Alespoň co se nátlaku médií týče.

Šátek zvaný Ishu je vyroben z reflexního materiálu, který je velice citlivý na blesk fotoaparátu. A pokud fotograf použije blesk při focení, na výsledném snímku bude viditelný pouze šátek, přičemž zbytek snímku ztmavne.

Za vynálezem stojí Saif Siddiqui, který s nápadem přišel v roce 2009, kdy jednu z jeho fotografií pokazil blesk odrazený od reflektoru na jízdním kole. Z látky, která je schopná odrážet světlo, vyrobil několik prvních šátků. A nyní se stávají šátky stále populárnější, zejména v kruhu celebrit. Cena je 268 dolarů.

anti-paparazzi-scarf-flash-photography-protection-ishu-saif-siddiqui-13

Anti paparazzi šátek, Zdroj: Bored Panda

anti-paparazzi-scarf-flash-photography-protection-ishu-saif-siddiqui-11

Paris Hilton, Zdroj: Bored Panda

anti-paparazzi-scarf-flash-photography-protection-ishu-saif-siddiqui-10

Rapper DMX, Zdroj: Bored Panda

anti-paparazzi-scarf-flash-photography-protection-ishu-saif-siddiqui-4

Vidět jde jen šátek. Zdroj: Bored Panda

Zdroj fotografií: Bored Panda

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru