Dnes vyšlo 15 článků

Obrazem: Šárka Pančochová a Morava P*co

Obrazem: Šárka Pančochová a Morava P*co

Každý člověk občas něco špatně pochopí. Horší však je, když tuto špatně pochopenou informaci předává dále. Někdo, kdo píše pro internetový magazín, by si to dovolit neměl. Ale přesto se to občas stává. A tentokrát se to opravdu povedlo, tak se pojďte taky pobavit.

Po českém internetu se v poslední době začaly šířit zprávy o tom, že je snowboardistka Šárka Pančochová pěkný vtipálek. I když by se také dalo říci, že mluví sprostě jako dlaždič. Tedy píše sprostě jako dlaždič. Jednalo se totiž o to, co o sobě napsala do oficiálního dotazníku. No… Vlastně jak chytře podotkl jeden z komentujících na webu G.cz, do oficiálního dotazníku nenapsala nic. Dala to jen na web RedBullu, odkud oficiální web olympiády data čerpal.

sarka-pancochova

A o co vlastně šlo?

Jedná se o to, co Šárka napsala do kolonky začátku sportovní kariéry. Vyjádřila tam totiž, že začala se sportem v 11 letech a trénovala doma na Moravě Pico.  Ano. Pico je vrchol na Moravě, takže tam skutečně mohla trénovat. Těžko říct, zda jde o žertík samotné Šárky či někoho z jejích přátel, avšak lidé v Česku (a nejvíc na Moravě) z toho mají pořádnou legraci.

morava-pico

Špatné ale je, když to někdo bere zřejmě naprosto vážně, jako třeba na webu G.cz. I když v případě autorky článku, Nikol Štíbrové, se někteří čtenáři ani nediví. Ale nemohou to nechat bez komentáře:

„Do oficiálního dotazníku nenapsala nic. Tohle má na webu redbullu, odkud oficiální web čerpal data. Je to vidět i na tom screenshotu. Když už dělám novinařinu špatně, aspoň zfalšuju podklady, žejo,“ píše Tomáš Mertl.

„‘Pico‘ je ‚vrchol‘ pičo…Moravský kopec =),“ dodává Jarda Habich.

Co si o tom myslíte vy? Je to povedený vtípek nebo to nebyl záměr?

Obrázek: AP, Sulekha.com

Komentáře

Nahoru