Samsungu vybuchují už i pračky

Samsung se potýká s dalšími problémy. Po neskutečném výsměchu světa, kdy majitelům vybuchovaly telefony Galaxy Note 7, už jsou lidé skutečně naštvaní. Po USA totiž vybuchují také pračky Samsung. A ty jsou populární i v našich končinách.

Podle ABC News na území USA vybuchlo celkem 21 praček. Nejedná se o žádnou novinku, pračky tam vybuchují už delší dobu, ale až teď, s ohledem na vybuchující telefony, se kauza rozvířila.

Nejznámějším případem se stal výbuch v domácnosti Melissy Thaxton, k němuž došlo 8. dubna letošního roku. Shodou okolností stála zrovna vedle pračky, když k tomu došlo.

„Byl to ten nejhlasitější zvuk. Znělo to jako bomba,“ popsala dramaticky. „Všude po podlaze byly dráty a matky od šroubků.“

Samsung jí nabídl finanční náhradu, ale ona se rozhodla, že půjde se záležitostí k soudu. Prý si je jistá, že není jediná, a chce, aby vyšly na veřejnost i další případy.

pracka

Může vybuchnout i vaše pračka?

Samsung tvrdí, že problém se týká praček s vrchním plněním vyrobených v letech 2011 – 2016. Všichni, kdo mají strach o své bezpečí, mají zamířit na web společnosti Samsung a zadat tam sériové číslo svého stroje. Společnost se pak ozve s verdiktem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru