Tisková zpráva: Samsung zve návštěvníky veletrhu CES 2013 do Světa možností

Samsung představí své nejmodernější výrobky, a to velkoplošnou televizi UHD TV, fotoaparát NX300 s 2D/3D objektivem 45 mm, chladničku T-9000 LCD a řadu osobních počítačů Series 7 Chronos

Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky 2013 (CES 2013), stánek č. 12004

Samsung Electronics Co., Ltd, světová jednička v oblasti digitálních médií a technologií, dnes představil produkty a služby, které ukazují novou vizi budoucnosti spotřební elektroniky, kde technologie umožňuje spotřebitelům objevit svět možností.

Firma Samsung, která své produkty představí na Veletrhu spotřební elektroniky (CES) 2013 v Las Vegas, nastínila svůj cíl, kterým je nabídka nových zkušeností spotřebitelům. To vše na základě hlubokých znalostí ze života zákazníků a neutuchající snahy o inovaci a objevování nových věcí.

“Od pohybu, přes ovládání hlasu v televizních přijímačích až po 10-bodové multi-dotykové obrazovky jsme vytvořili novější a přístupnější způsoby vzájemné interakce lidí a přístrojů,“ řekl BK Yoon, prezident divize spotřební elektroniky firmy Samsung. „Letos je naším cílem pomoci lidem objevit svět možností. Snažíme se je potěšit a nabídnout jim nejen to co očekávají, ale také to o čem se jim dosud ani nesnilo.“

V souvislosti s plněním tohoto slibu představil Samsung nové standardy v televizních přijímačích, chytrých přístrojích, fotoaparátech a mobilních zařízeních. Díky sdílením inovativních technologií z různých oblastí svého podnikání firma Samsung obohatila trh spotřební elektroniky jednoduchou navigací, intuitivním ovládáním a personifikací uživatelských funkcí.

S ohledem na skutečnost, že zákazníci chtějí mít neustále na svém televizním přijímači k dispozici nejnovější možnosti a funkce, představil Samsung také svou sadu Evolution Kit 2013, jejímž cílem je nabízet zákazníkům přístup k nejnovějším funkcím a možnostem bez nutnosti pořizovat si celý nový přístroj.

Kompletní portfolio produktů Samsung bude k vidění na stánku firmy (číslo 12004) v centrální hale (Central Hall) výstaviště Las Vegas Convention Centre.

Skvělé zážitky z křesla

V letošním roce Samsung představil zcela nový svět možností v oblasti domácí zábavy, představil kompletní řadu televizorů s velkou obrazovkou, včetně televizoru s ultra vysokým rozlišením (UHD TV) a úhlopříčkou 85 palců a také svou novou vlajkovou loď v oblasti Smart TV, LED televizor F8000. Samsung staví na své bohaté nabídce obsahu a vedoucí pozici v oblasti chytrých televizních přijímačů (Smart TV) a představil technologii umožňující zatím nejvyšší míru personifikace pro uživatele těchto zařízení. Jedná se o technologii S-Recommendation s podporou hlasové interakce.

Na veletrhu CES Samsung také vůbec poprvé představil svůj nový televizní přijímač UHD TV s velkou obrazovkou. Spojením technologie a dílenského zpracování vznikla nadčasová technologie Timeless Gallery Design, díky které mají televizory Samsung UHD TV při rozlišení 1080p více než 4x tolik pixelů oproti ostatním technologiím a mohou tak zobrazovat více detailů, s nepřekonatelným jasem a uchvacující kvalitou obrazu, který vypadá jako živý. Kromě dokonalého obrazu tento televizor vyniká také skvělým zvukem: 120 W širokopásmové reproduktory jsou zabudovány přímo v rámu televizního přijímače.

Televizní přijímač UHD TV nabízí zcela novou dimenzi kvality. Navíc umožňuje zobrazit i stávající obsah díky algoritmu, který dokáže zkonvertovat video v HD a Full HD rozlišení na rozlišení UHD.

Samsung také představil svou novou vlajkovou loďLED TV F8000, která je první televizí značky Samsung se čtyřjádrovým procesorem. Televizor F8000, s velikostí úhlopříčky až 75 palců je ultratenký, má 4-palcový rám a stojan ve tvaru půlměsíce.

Samsung je první značka televizorů, která podporuje nový formát kódování videa s vysokou kompresí (HEVC), který při stejné šířce pásma umožňuje dosáhnout až dvakrát lepší kvality videa.

Představení dalších novinek v oblasti televizních přijímačů

Každý z nových televizorů Samsung nabízí úplně nový svět možností v oblasti hledání, navigace a ovládání.Technologie S-Recommendation firmy Samsung s hlasovou integrací uvádí osobního průvodce objevováním nového a oblíbeného obsahu na chytrých televizorech Samsung Smart TV.

Na základě analýzy historie zhlédnutých pořadů, oblíbených pořadů a dat vydání televizních programů, vytvoří technologie S-Recommendation pro každého diváka osobní nabídku doporučených pořadů a aplikací.

Vylepšená technologie hlasové interakce firmy Samsung změní názor lidí na to, co dokáže obyčejný televizor. Televizní přijímače mohou nyní porozumět celým větám a přirozenému jazyku. Díky technologii S-Recommendation mohou navíc diváci svůj chytrý televizor Smart TV jednoduše požádat o doporučení filmu a televizor jim doporučí vhodný film nebo film s požadovaným hercem nebo herečkou. Vyhledávání shromažďuje všechny relevantní výsledky, včetně aktuálního programu, uživatelského placeného programu a aplikací.

Tyto pokročilé možnosti jsou nyní k dispozici také v chytrých telefonech (smartphone) a tabletech. Uživatelé si mohou vyhledat obsah na tabletu, nastavit si čas zhlédnutí, podívat se na vybraný obsah prostřednictvím vzdáleného zařízení nebo si vytvořit zrcadlový obraz Smart TV na tabletu a přehrát si obsah kdekoli.

Nová technologie Smart Hub firmy Samsung umožňuje inteligentní organizaci uživatelského obsahu do přehledných a intuitivních položek menu. Navigace na těchto televizorech je založena na stejném principu jako navigace na chytrých telefonech. Mezi pět hlavních stránek v nabídce patří: On TV (V televizi); Movies & TV Shows (Filmy a TV pořady); Photos (Fotografie), Videos & Music (Video & Hudba); Social (Sociální sítě); Apps (Aplikace).

Kromě toho Samsung splnil svůj slib z loňského veletrhu CES 2012 a představil rozšiřující sadu Evolution Kit 2013, jako další krok ve vývoji televizní techniky. Stačí jen připojit sadu Evolution Kit k libovolnému televizoru Samsung Smart TV pro okamžité získání přístupu k nejnovější nabídce Samsung Smart TV. Majitelé kompatibilních televizorů tak budou moci využívat technologii S-Recommendation s hlasovou interakcí, novou technologii Smart Hub a také podporu čtyřjádrových procesorů nových televizorů pro rok 2013.

Vytváření chytřejších, propojenějších domovů

Nejnovější domácí spotřebiče firmy Samsung nabízí zákazníkům nepřekonatelné funkce, snadnost používání a dokonalou organizaci zábavy. Nová chladnička Samsung T9000 LCD umožňuje uživateli nastavit parametry mrazícího a chladícího boxu nezávisle na sobě a podle konkrétních potřeb, zatímco nová pračka Samsung WA50F s vrchním plněním má ve své kategorii extrémně vysokou kapacitu.

V letošním roce Samsung provedl změny v kategorii chladniček s francouzskými dvířky. Díky tomu se vám tak ve vaší kuchyni bude lépe pracovat a získáte nové, inteligentní možnosti pro zlepšení organizace práce. Chladnička Samsung T9000 LCD s kapacitou 906 l nabízí zákazníkům dostatečný úložný prostor. Tato chladnička nabízí uživatelům ještě větší flexibilitu a pohodlí a spodní úložný prostor lze přeměnit na mrazák a naopak, podle potřeby.

Nová pračka Samsung s vrchním plněním vyniká velkou kapacitou až 140 litrů. Díky tomu můžete na jednu náplň vyprat mnohem více prádla než kdy předtím. Navíc je vybavena inovovanou čistící technologií AquaJet™ a vyniká špičkovou kvalitou praní, díky výkonnému čerpadlu a silnějším vodním tryskám, které zajišťují dokonalejší vyprání a máchání. Účinnost praní jde ruku v ruce se špičkovým designem: světle modré podsvícení LED displeje umožňuje snadné čtení informací na displeji a díky jednoduchému uživatelskému rozhraní se tato pračka velmi dobře ovládá.

Aby zákazníci získali novou dimenzi a flexibilitu v kuchyni, připravila pro ně firma Samsung nový inovativní sporák a troubu. Díky prostorné troubě o objemu 0,16 krychlových metrů nabízí indukční sporák Samsung NE597N0PBSR s technologií Flex CookZone(TM) velkou plochu pro vaření, vhodnou pro všechny velikosti nádobí. Je také vybaven funkcí “Boil Alert – upozornění na dosažení bodu varu”, která zachycuje vibrace a automaticky sníží teplotu indukční plotny a zabrání tak vylití obsahu mimo varnou nádobu. Kromě toho nabízí spotřebič ME179KFETSR Over-The-Range Speed Oven značky Samsung všechny potřebné funkce v rámci jednoho výkonného zařízení: konvektomat pro občasné vaření, toastovač, grilovací jehlu, mikrovlnnou troubu a indukční sporák. Kromě toho je tento spotřebič vybaven také filtrem pro snadné čištění (Simple Clean Filter), který je první svého druhu a aktivuje se stisknutím jediného tlačítka. Oba produkty získaly cenu Veletrhu spotřební elektroniky (CES) za inovaci.

Zachycení každé příležitosti na fotografii

Samsung zůstává věrný své technologii chytrých fotoaparátů (SMART CAMERA), nabízí nejnovější a nejlepší technologie pro fotografování a současně je hlavním motorem inovací a změn v oblasti digitálního zobrazování. Nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů třídy NX je typ NX300, který v sobě spojuje špičkovou kvalitu snímků a vylepšené možnosti fotografování, včetně vyšší rychlosti a ovládání závěrky.

Kromě modelu NX300 je další novinkou v oblasti fotoaparátů, model Samsung NX s 2D/3D F1.8 objektivem o velikosti 45 mm. Jedná se o vůbec první 3D optický systém nainstalovaný ve fotoaparátu pro běžné uživatele, který umožňuje jak pořizování statických snímků, tak natáčení videa v plném HD rozlišení 1080p. Tento nový objektiv otevírá vzrušující svět 3D zobrazování a díky němu je Samsung řady NX jediným fotoaparátem s výměnnými objektivy, který podporuje jak pořizování 3D statických snímků a současně natáčení videí ve 3D.

Hlavní komponentou, která zajišťuje nepřekonatelnou kvalitu fotografií a videa u přístroje NX300 je nový 20.3 megapixelový snímač APS-C CMOS, díky němuž každý uživatel může pořídit vysoce kvalitní obrázky. Navíc, díky zcela novému hybridnímu systému automatického zaostřování (Hybrid Auto Focus (AF)) vyniká tento fotoaparát přesným fázováním a zachycováním kontrastu, zatímco 1/6000 s závěrka umožňuje pořizování snímků rychlostí až 8.6 fps. Díky tomu budete schopni dokonale zachytit každý moment. Zobrazovací technologie DRIMe IV firmy Samsung také přináší skvělé výsledky z hlediska rychlosti pořizování fotografií a jejich kvality, přičemž vyniká zejména vyšší věrností barev a lepším potlačením šumu. Podpora nahrávání videa v plnohodnotném 1080p HD formátu umožňuje pořizovat videozáznamy jak ve 2D, tak ve 3D. S novým 2D/3D objektivem Samsung 45mm F1.8 2D/3D můžete využívat také všech možností technologie DRIMe IV.

Pro maximální pohodlí při pořizování fotografií je fotoaparát NX300 vybaven 84mm (3.31 palců) obrazovkou AMOLED , kterou lze naklánět a zaznamenávat tak ty nejdůležitější momenty z jakéhokoli úhlu, včetně vysokých i nízkých úhlů. Současně umožňuje snadné prohlížení pořízených záznamů a snímků. Pro maximálně intuitivní ovládání a pohodlí je obrazovka AMOLED fotoaparátu NX300 hybridní a lze jí ovládat jak jako běžnou dotykovou obrazovku tak s pomocí manuálního pětisměrového ovladače.

Kromě fotoaparátu NX300, který patří do řady SMART CAMERA, firma Samsung dnes také představila své nové modely kompaktních fotoaparátů: WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F aST150F. Všechny nové produkty řady WB s dlouhým zoomem, stejně jako typy Dual View a ST z řady Style Feature vynikají vysokým optickým výkonem, klasickým stylem a možností připojení k přístrojům řady SMART CAMERA.

Spojení designu, výkonu a počítačových technologií

Na veletrhu CES představí firma Samsung ve své řadě osobních počítačů 2 nová zařízení, která v sobě spojují vysoký výkon a skvělý design. Nový výkonný notebook Series 7 Chronos a přenosný ultrabook Series 7 Ultra Notebook nabízí dostatečné vybavení pro pracovní aplikace i pro zábavu.

Nová řada počítačů Series 7 Chronos nabízí profesionální a špičkový výkon a současně je lehčí a tenčí, osazená čtyřjádrovým procesorem a využívá nové softwarové řešení RAMaccelerator, což umožňuje až o 150 % vyšší rychlost při procházení a spouštění aplikací. Tento notebook je tak skutečně plnohodnotnou náhradou za klasický stolní počítač. Jeho 15.6 palcová obrazovka s rozlišením Full HD a 10-bodová dotyková obrazovka splní všechny nároky pro práci i zábavu. Díky spojení výkonu a stylu je tloušťka nového notebooku Samsung Series 7 Chronos pouhých 20.9 mm. Notebook je dále vybaven podsvícenou klávesnicí a baterií, která umožňuje až 11 hodin práce. Díky tomu mohou uživatelé pracovat déle, i během cestování.

Ultrabook Samsung Series 7 Ultra v sobě spojuje skvělou mobilitu a výkon. Vyniká extrémně tenkým a lehkým celohliníkovým provedením. Tento počítač, který obsahuje baterii s výdrží až 8 hodin, krásný 13.3 palcový displej v plnohodnotném Full HD rozlišením, 10-bodovou dotykovou obrazovku, hliníkový rám, procesor i5/i7 CPU zajišťující vysoký výkon a pevný disk SSD 256 GB nabízí špičkovou kvalitu a výkon i těm nejnáročnějším uživatelům a – stejně jako řada Series 7 Chronos – poběží i pod Windows 8.

Samsung TecTiles(TM) si podmaňují Las Vegas

Samsung pomáhá lidem poznávat svět možností i přímo v Las Vegas. Firma uzavřela partnerství se společností Caesars Entertainment a společně nainstalovali více než 4 500 interaktivních platforem Samsung TecTiles(TM) (NFC) do 8 nejvýznamnějších hotelů a casin v Las Vegas. Kiosky TecTiles(TM) nabízí zákazníkům různé služby v oblasti ubytování a také přístup ke hrám, otevírací doby restaurací, včetně možnosti rezervace, podrobné programy jednotlivých show, videoklipy, informace o otevírací době obchodů a aktuálních slevách.

Více informací o technologii Samsung TecTiles(TM) najdete na webové stránce https://www.samsung.com/us/tectiles.

Pomáháme i na trhu B2B

Firma Samsung také zveřejnila výsledky svého průzkumu, který prováděla společně s firmou IDG a který byl zaměřen na postoj vedoucích pracovníků a zákazníků z oblasti IT k zavádění systému „BYOD (Bring-Your-Own-Device – Přines si vlastní zařízení)“ do pracovních politik. Výsledky ukázaly, že drtivá většina výkonných pracovníků v IT věří, že programy BYOD se stanou v podnikání standardem během následujících dvou let a spotřebitelé předpokládají, že mobilní zařízení se do 5 let stanou hlavním pracovním nástrojem.

Na základě zkušeností, že úspěch programů BYOD závisí na tom jak se poskytovatelé hardware a software dokážou vypořádat s bezpečnostními nároky odborníků na IT, představila firma Samsung svůj program Samsung For Enterprise (SaFE), který obsahuje bezpečnostní standardy a normy, které firmám pomáhají nalézt mobilní zařízení, jejichž používání je zcela bezpečné. Zařízení se štítkem SaFE nabízí firmám a podnikatelům okamžitou přidanou hodnotu a výhody, jako jsou například pokročilá práce s daty nebo ověřování totožnosti.

Program SaFE představuje závazek firmy Samsung vůči B2B trhům. Jedná se o rozsáhlý balík bezpečnostních standardů, aplikací, interních kódovacích systémů, VPN sítí a systémů pro správu mobilních zařízení. S pomocí programu SaFE firma Samsung usnadňuje správu mobilních zařízení a odstraňuje pochybnosti o fragmentaci platformy Android.

Upozornění pro vydavatele:

I v letošním roce budou každý den vysílány upoutávky „Samsung Tomorrow TV CES 2013 Specials (Samsung budoucnosti – speciální upoutávky pro TV CES 2013). Tato videa jsou podrobným náhledem do expozice firmy Samsung Electronics na veletrhu a přináší informace o nejdůležitějších akcích na stánku, rozhovory se zaměstnanci firmy Samsung a také rozhovory s předními osobnostmi z oblasti IT technologií a sociálních médií. Vysílání začne o půlnoci času PST, a bude probíhat od 8. do 11. ledna, přímo z televizního studia Samsung SMART Studio, které se nachází hned za stánkem firmy Samsung Electronics. Kromě toho nabídne firma Samsung po celou dobu trvání veletrhu odpočinkové prostory (Samsung SMART Lounge), kde si IT specialisté, novináři, blogeři a další významné osobnosti mohou sednout a využívat Wi-Fi připojení zdarma.

Samsung také na veletrhu CES představí svou technologii AllShare, která umožňuje snadné sdílení obsahu napříč různými platformami, a to prostřednictvím krátkého filmu na moderních velkoplošných obrazovkách. Světová premiéra živého představení této technologie se uskuteční 9. ledna ve 14:00 na stánku firmy Samsung. Je také možné jí zhlédnout na internetu, na webové stránce weallshare.samsung.com.

Jako novinku pro letošní rok vytvořila firma Samsung mobilní aplikaci, která umožňuje přístup k informacím z tiskových konferencí, včetně materiálů pro tisk a také k obrázkům dosud neprodávaných produktů, informacím o vystavovaných produktech a kontaktním informacím. Tuto aplikaci si můžete stáhnout na všech hlavních obchodech s mobilními aplikacemi. Stačí do vyhledávání zadat „Samsung CES“.

Další podrobnosti, video obsah a informace o jednotlivých produktech najdete také na mikrostránkách firmy Samsung: https://www.samsungces.com/. Tisková konference bude rovněž vysílána živě na webové stránce: https://www.global.samsungtomorrow.com.

Pokud chcete zažít technologii budoucnosti na vlastní kůži navštivte stánek firmy Samsung na veletrhu CES 2013. Produktová řada firmy Samsung bude vystavena na stánku 12004 v centrální hale (Central Hall) výstaviště Las Vegas Convention Center, ve dnech 8. až 11. ledna 2013.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světovou jedničkou ve spotřební elektronice a v klíčových komponentech, ze kterých se skládá. Díky neutuchající snaze o inovaci a objevování nových možností přetváříme svět televizorů, chytrých telefonů, osobních počítačů, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnických přístrojů, polovodičů a LED systémů. Zaměstnáváme 227 000 lidí v 75 zemích světa a naše roční tržby převyšují 143 miliard dolarů. Naším cílem je otevírání nových možností pro lidi na celém světě. Další informace najdete na webových stránkách: https://www.samsung.com.

Kontaktní informace

Samsung Electronics Co., Ltd

Ki-Yung Nam, +82-2-2255-8289

kiyung.nam@samsung.com

Zdroj: Samsung Electronics Co., Ltd.

Přečtěte si tuto tiskovou zprávu online na webové stránce:

https://www.businesswire.com/news/home/20130107006885/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru