Samsung ztrácí na konkurenci. Xiaomi a Apple ho připravili o 27% zisků

Čistý zisk společnosti Samsung Electronics ve  čtvrtém kvartálu klesl na 121 miliardy korun. V tomto období ve firmě klesla dodávka chytrých telefonů a tabletů, ale průměrná cena těchto zařízení se zvýšila. Na druhou stranu ale zase největší konkurent Samsungu Apple, prodal v prvním čtvrtletí o 46% více chytrých telefonů, než v loňském roce. První 3 měsíce vévodil trhu s mobilními telefony právě Apple.

Je to až k nevíře, protože se nejedná o malá čísla, ale čistý zisk jihokorejského výrobce elektroniky Samsung Electronics klesl o neuvěřitelných 27% na 121 miliardy korun. Divizní části Samsungu, která se zabývá polovodiči se dařilo, bohužel nedokázala vykompenzovat slabší výsledek v divizi chytrých telefonů. Analytici z FactSet odhadují, že letošní výsledek za první čtvrtletí bude ještě o 0,9 bilionu wonů (22 miliard korun) nižší.

Čistý zisk společnosti se tak nepřetržitě snižoval čtvrtý kvartál v řadě. Provozní zisk byl za tři měsíce do prosince 5,3 bilionu wonů (121 miliard korun). Což znamenalo, že byl o 36% meziročně nižší. Celkové tržby se snížily o 11% na 53 bilionu wonů (1,19 bilionu korun).

Samsung-Logo

Že Samsung předčí po otevření trhu v Číně Apple se tak trochu očekávat dalo, ale že obsadí mezi výrobci telefonů ve čtvrtém čtvrtletí pátou příčku, asi moc z nás nečekalo. Před rokem měl na tamním Čínském trhu 17% podíl, předstihl ho však Apple, ale také domácí konkurence jako Xiaomi, Lenovo a Huawei.

zdroj: byznys.ihned.cz

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru