Samsung zastavil výrobu Galaxy Note 7. Smartphony explodují i po výměně

Samsung Galaxy Note 7 neustále vybuchuje, přestože si zákazníci nechali zařízení vyměnit. V USA se objevily čtyři případy, přičemž počet případů neustále roste. Poslední případ se týká muže z Virgínie, který si nechal smartphone vyměnit. Nicméně ráno ho vzbudil nepříjemný zápach vycházející z hořícího zařízení, které nebylo ani na nabíječce. Jihokorejský gigant se rozhodl kvůli těmto případům zastavit výrobu těchto produktů.

Před několika dny se objevily podobné případy v Kentucky a v Louisville, přičemž Galaxy Note 7 se samovolně vznítil na palubě letadla aerolinky Southwest Airlines.

26802736344_7446277882_b

Zdroj: Flickr

Zatím není zřejmé, co za explozemi chytrých telefonů stojí, ale pravděpodobně je budou mít na svědomí opět baterie. Otázkou však zůstává, proč se vadné baterie objevily i v nových kusech. Samsung se rozhodl dočasně pozastavit výrobu Galaxy Note 7, a to do té doby, než bude situace řádně prošetřená. I operátoři a obchody v USA přestaly zařízení prodávat.

A ještě není zřejmé, jak se tato nepříjemná situace dotkne zákazníků v České republice. Společnost Samsung ale potvrdila, že upravuje plán výroby telefonů Galaxy Note 7, aby si byla jistá vysokou kvalitou a bezpečností.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru