Samsung vyvinul displej pro mobilní virtuální realitu

Displeje s vysokým rozlišením pro virtuální realitu jsou blízkou budoucností. Vypadá to, že headset 4K Samsung Gear VR je mnohem blíže, než jsme si doposud mysleli. Jihokorejská společnost Samsung během konference Display Week v San Franciscu představila další generace displejů, přičemž oblast virtuální reality si získala největší pozornost.

Samsung mezi svými televizory, mobilními telefony a monitory představil také 5,5 palcový displej pro virtuální realitu s rozlišením 4K (3 840 x 2 160), přičemž nárůst hustoty pixelů je vyšší o 44,7 % (806 ppi). Zobrazení samo o sobě je nádherné, světlé, s vynikajícím kontrastem a barvou. Nicméně zdálo se, že je snížen počet snímků za sekundu, což by mohlo mít za následek méně optimální obnovovací frekvenci virtuální reality.

Samsung-4K-UHD-VR-display

Displej pro mobilní virtuální realitu se 4K rozlišením

Aktuálně je displej ve fázi prototypu, ačkoliv se rozšířily zvěsti, že připravovaný Samsung Galaxy Note 6 bude mít právě 4K displej.

Samsung-Bio-Blue-Display

Ukázka technologie Bio Blue

Jihokorejský gigant představil také technologii zvanou Bio Blue, která zobrazuje méně potenciálně škodlivého modrého světla. Člověk tak vydrží sledovat virtuální realitu déle, aniž by byly oči příliš namáhané.

Zdroj / Foto: UploadVR

Komentáře

Nahoru