Dnes vyšlo 15 článků

Samsung ve svém patentu ukazuje první skládací smartphone

Už dříve se objevily spekulace o tom, že jihokorejský gigant připravuje flexibilnější zařízení. Zdá se, že Samsung se svého plánu nevzdává, protože chce na trh uvést první skládací smartphone s ohebným displejem a odpojitelným modulem fotoaparátu. Futuristické zařízení by mělo světlo světa spatřit už v první polovině roku 2017.

V roce 2014 si společnost patentovala flexibilní smartphone složený z několika částí. Jeden z modulů podle patentu obsahuje vedle domovského tlačítka přídavný modul fotoaparátu a další komponenty. V době podání patentové přihlášky byla ale diskutována životnost a zobrazovací schopnost displeje v ohýbaných místech. Už po několika stech ohnutích při testování prvních prototypů se ukázaly viditelné degradace vlastností.

smartphone011

Zdroj: GSM Arena

Za poslední tři roky se vývoj výrazně posunul, a tak současná generace panelů je odolnější vůči mechanickému namáhání, a proto je možné jít s extravagantním smartphonem na trh. Otázkou zůstává, na jakou skupinu lidí bude zařízení cíleno a zda osloví širokou veřejnost.

samsung01

Zdroj: GSM Arena

s01

Zdroj: GSM Arena

Součástí patentové přihlášky je černobílá fotografie zachycující jeden z prvních prototypů skládacího smartphonu.

smartphone09

Zdroj: GSM Arena

Zdroj: GSM Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru