Samsung uvádí na trh první Android zařízení se skenerem duhovky

Jihokorejská společnost Samsung už delší dobu pracuje na modulu, který by rozpoznal duhovku oka jako bezpečnostní prvek při zabezpečení mobilního zařízení. Revoluční biometrické zabezpečení bude využívat tablet Samsung Galaxy Tab Iris. A je jen otázkou času, kdy se začne skener duhovky používat u chytrých telefonů.

Tablet vyrobila indická pobočka společnosti Samsung jako součástí vládního programu Make For India. Skener duhovky by měl v Indii nahradit dvanáctimístné identifikační čísla, které se používají k autorizaci obyvatel. Samsung věří, že vyspělá technologie rozpoznávání duhovky vyřeší potíže s autorizací při vyřizování různých záležitostí. Biometrická identifikace by měla sloužit občanům při podávání daňového přiznání, prodloužení cestovního pasu, evidenci majetku a celkovou identifikaci občanů při cestování. A to vše bezpapírově.

samsung tablet iris

Samsung Galaxy Tab Iris

Skener duhovky má pomoci vývojářům s rychlejší implementací funkce do aplikací a elektronických systémů, přičemž by měl pomáhat s platbami a ověřováním. Pravděpodobně se tato technologie objeví i v dalších produktem společnosti Samsung, protože tento jihokorejský gigant v ní vidí velký potenciál.

samsung tablet iris 2

Samsung Galaxy Tab Iris

Samotný tablet Samsung Galaxy Tab Iris je určen primárně pro vládu. Co se týče technických specifikací, tablet už není až tak zajímavý. Jedná se o 7palcové zařízení, jehož displej má rozlišení 600 x 1024 pixelů. Je poháněn čtyř jádrovým procesorem s taktovací frekvencí 1,2 GHz. Operační paměť má kapacitu 1,5 GB a vnitřní paměť 8 GB. Vedle toho, že tablet zvládá 2G/3G sítě a WiFi, disponuje také zadním fotoaparátem s 5 megapixely a automatickým zaostřením. Tablet stojí cca 199 dolarů.

Zdroj / Foto: Phone Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru