Samsung ukázal svou dotykovou lednici

Samsung je dobře známý svými šílenými technologickými nápady. Vzpomeňte si na piano ze 112 tabletů, o kterém jsme psali před Vánoci. Další novinku se chystá vytáhnout na veletrhu CES, který začne už příští týden. Půjde o inteligentní lednici.

Veletrh CES je hodně medializován, je to dobrá příležitost, jak si udělat reklamu, a Samsung se toho chytil. Představí tam chytrou lednici s obrovskou dotykovou obrazovkou. Na první pohled sice vypadá jako standardní (i když obrovská) lednice, ale pak si všimnete, že na pravých dveřích je velká dotyková obrazovka.

Podobá se smartphonu, dokonce jsou pod ní tři tlačítka, která důvěrně známe z Androidu. Není však jisté, jaký používá operační systém. Doufáme jen, že Samsung nevzal uživatelské rozhraní určené na pětipalcová zařízení a nedal ho na dveře své ledničky.

23864135940_382e8642af_z

Samsung se nemohl dočkat, až se pochlubí, a tak už zveřejnil fotky na korejském účtu na Flickru

Co taková chytrá lednička umí?

Přesně to, co byste očekávali. Vyhledáte si na ní obchody s potravinami, ale i přečtete novinky nebo pustíte hudbu. Taky už nebudete muset lepit vzkazy na ledničku, jednoduše si nastavíte digitální připomínku. Mluví se i o tom, že byste si s ní mohli popovídat – bude mít hlasový vstup. Další předpovídanou funkcí (aspoň do budoucna) je sledování toho, co je (a není) uvnitř a čemu brzy vyprší datum spotřeby.

Zřejmě je jen otázkou času, kdy nám lednice řekne, co v ní chybí, a umožní nám si to pár kliknutími rovnou objednat.

panel

Takhle vypadá lednice na reklamních plakátech podle
Zdroj: The Verge

Podrobnosti se dozvíme příští týden, kdy Samsung své veledílo oficiálně představí. Zajímá nás hlavně cena. Předpokládá se něco okolo čtyř tisíc dolarů (100 000 Kč).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru