Samsung ukázal smartphone s ohebným OLED displejem

Společnost Samsung na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013 demonstrovala prototyp smartphonu s ohebným OLED displejem

 

Samotné ohebné OLED displeje Samsung demonstruje už několik let, přičemž ohebnost u displejů dosahuje použitím plastového substrátu namísto skla.

 

Ohebné displeje přinesou tři podstatné výhody. V případě dostatečné ohebnosti mohou být při nepoužívání zařízení ohnuté ve tvaru zabírající méně místa a následně se budou moci roztáhnout na mnohem větší velikost než má zařízení. Takové displeje budou odolnější proti poškození a flexibilní displeje budou také moci být použity napevno ohnuté v zařízeních, pro poskytování lepší funkčnosti oproti klasickým rovným displejům.

Samsung prezentoval nejdříve prototyp samotného ohebného OLED displeje, který bude propagovat pod značkou Youm.

 

Následně ukázal prototyp smartphonu, který používal ohebný OLED displej ohnutý na pravé straně směrem dolů přes hranu zařízení. Takto ohnutý displej poskytuje zobrazovací plochu i při pohledu zboku.

 

Na této boční ploše je možné zobrazovat například oznámení, které uživatel vidí i při smartphonu vloženém v ochranném obalu. Při ohnutí displeji například na spodní nebo vrchní straně je vidět i při smartphonu vloženém v kapse košile.

 

Kromě reálných prototypů Samsung demonstroval i video s vizemi, v jakých zařízeních by se mohly ohebné OLED displeje objevit. Jedna prezentována koncepce umožnila rozevřít smartphon a získat tak displej přibližně dvojnásobné plochy oproti standardním rozměrům smartphonu, druhá roztáhla poměrně velký displej zřejmě srolovaný v malém zařízení.

 

Zdroj:DSL.sk

Komentáře

Nahoru