Samsung testuje revoluční třístranný displej

Samsung testuje revoluční třístranný displej

O phabletu Samsung Galaxy Note 4 se už dlouhou dobu povídá spoustu různých věcí. Kdo ví, kolik z nich je pravdivých. To se nedozvíme, dokud nám ho oficiálně nepředstaví. Ještě měsíc se tak musíme nechat napínat, protože oficiální představení je naplánováno na 3. září na veletrhu IFA 2014.

Původní zvěsti tvrdily, že by se smartphone mohl pochlubit neuvěřitelným třístranným displejem neznámé velikosti. Později byly degradovány na pouhou nepravděpodobnou spekulaci.

prototype

Jak jde vidět z tohoto nákresu, displej by byl i na bocích telefonu.

Jenže ve čtvrtek se na korejském ZDNet objevily další podobné spekulace. A tentokrát i fotografie. Samsung prý opravdu testuje inovativní třístranný displej, který by měl představit na naprosto revolučním smartphonu. Jak to tak vypadá, původní spekulace o zahnutém displeji tedy měly reálné základy. Jen se ho určitě nedočkáme už za měsíc u Galaxy Note čtyřky.

Je to jen prototyp, kdo ví, jestli se vůbec někdy použije

Pořád je to jenom prototyp. Samsung obvykle představoval své displejové novinky pro chytré telefony během CES nebo MWC. Takže se předpokládá, že i zahnutý třístranný displej představí tam.

zakriveny-displej

Zakřivené nebo ohebné displeje se čas od času objeví. Vždycky to ale zůstane u prototypu.

Nebylo by to ale poprvé, co by někdo takový displej ukázal světu. Už to tady párkrát bylo, jenže vždycky to zůstalo jen u prototypu. Jen Samsung Galaxy Round byl vybaven mírně zakřiveným displejem. Byl ale propuštěn pouze jako testovací zařízení v Jižní Koreji. Nikdo neví, jak to s testem dopadlo a jaká byla zpětná vazba od uživatelů, takže těžko říct, zda v budoucnu dojde k výrobě podobného zařízení.

A když ho vytvoří, možná se k nám ani nedostane

Podle citovaného korejského zdroje by měl tenhle prototyp s třístranným displejem být úplně bez všech rámečků, což povede k větší obrazovce, která dobře padne do ruky. Samsung pro tento typ produktu registroval již několik patentů, a tak by se ani nebylo čemu divit, kdyby vážně nějaký takový vytvořil.

Rozhodně je fajn, že takhle experimentují se šílenými nápady. Jenže i kdyby je Samsung nakonec přivedl do reality, je dost možné, že to bude jen pro vybrané trhy. V tom případě bychom si mohli nechat zajít chuť.

Zdroj: Softpedia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru