Samsung slibuje skládací telefony ještě letos

Spousta odborníků tvrdí, že mobilní průmysl už dospěl do bodu nasycení a dále není co inovovat. Však si také můžete všimnout, že nové telefony přicházejí jen s drobnými změnami nebo se naopak snaží změnit něco zažitého, co by raději měly nechat být. Ale pořád je tady ještě prostor pro novinky.

Před několika lety se hodně diskutovalo o ohebných mobilních telefonech, teď se mluví o Samsungu a jejich skládacím telefonu. Koncepty a návrhy jsou známé, avšak nyní máme i bližší informaci. Skládacích telefonů bychom se měli dočkat už koncem letošního roku.

samsung-patent

Tohle zobrazuje patent Samsungu

Nějaké pokusy už tu byly

Už před pár lety bylo řečeno, že Samsung vyrobí tablet, který se dá složit do podoby telefonu. Jenže pak si nejspíš uvědomili neuváženost svého kroku. Tak, jak to mysleli, to nebylo příliš praktické. Museli byste telefon vždy, když byste jej chtěli použít, rozložit. A proto momentálně Samsung pracuje na telefonech, které se skládají displejem ven. Ve složené podobě je to smarpthone, v rozložené tablet.

telefon1

I ve složeném stavu bude displej směrem ven

Koncept koluje po internetu, i když nikdo s určitostí nemůže říct, že finální produkt bude vypadat zrovna takhle.

telefon2

2 v 1 – tablet a mobil

Mimochodem je tu ještě jedna šance. Se skládacími zařízeními se slíbila představit také firma LG. Rovněž uvedli datum konce letošního roku, takže se máme na co těšit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru