Samsung si nadělal do kalhot z Applu. Raději koupil celou firmu dodávající baterie

Spekulací o tom, že Apple plánuje své první vozidlo, je každým dnem víc a víc. Samsung tak vycítil, že by zase mohlo jít o revoluci ze strany Applu, tak udělal radikální krok pod pás. 

Magna je Kanadská společnost dodávající baterie a další součástky  pro luxusní vozidla. Apple nedávno se společností Magna International komunikoval o možnostech využití baterií ve vozidlech. Zatím co Apple podnikl první, čistě informativní jednání s firmou, než aby se zajímal o něco konkrétního pro svůj projekt Titan (Apple Car/iCar), tak Samsung se této návštěvy zalekl tolik, že raději celou Magna koupil.

li-magna620-cp7291478

Samsung na veřejné tiskové zprávě pronesl, že koupil Magna za nezveřejněnou částku, aby posílil Samsung SDI, která se zabývá vývojem a výrobou pro elektromobily. Samsung vzal pod svá křídla i všech 264 zaměstnanců, kteří v Magna působí. Samsung vyrábí baterie pro automobilky jako například BMW.

Teď se naskýtá otázka, jak moc byla Magna pro Apple důležitá a co spolu zamýšleli. Tímto se také dokazuje, jak je důležité věci nejen vyvíjet, ale také přímo vyrábět.

zdroj: lsa.cz 

 

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru