Samsung prozradil, co způsobilo přehřátí a exploze smartphonů Galaxy Note 7

Samsung v neděli 22. ledna 2017 vydal prohlášení, ve kterém prozrazuje, co ve skutečnosti způsobilo přehřátí a exploze smartphonů Galaxy Note 7. Údajně za to může dvojice vad baterie.

V první várce baterií, kterou vyrobila divize Samsung SDI, byla chyba v pravém horním rohu baterie, kvůli níž docházelo k odchylce negativní elektrody. Odchylka způsobila zkrat, který v některých případech vyvolal samovznícení a exploze telefonu. A dalším problémem bylo, že negativní elektroda byla špatně umístěná v záhybu baterie.

Jakmile se objevily případy, kdy docházelo k přehřívání a explozím smartphonů, jihokorejský gigant pozastavil prodej. Obrátil se na jiného dodavatele baterií, a to na Amperex Technology. Nicméně kvůli problémům se škálování výroby pro uspokojení poptávky došlo k výrobním vadám, které opět způsobily zkraty a požáry chytrých telefonů Galaxy Note 7.

Poté se Samsung rozhodl, že úplně ukončí prodej Galaxy Note 7. A zákazníci byli vyzváni, aby tyto telefony vrátili.

Samsung také uvedl, že sestavil osm bodů pro kontrolu baterií, aby budoucí zařízení neměla stejný osud jako Galaxy Note 7. Procedura testování bude zahrnovat například skutečné nabití a vybití každého vyrobeného kusu či simulovat dva týdny reálného využívání baterie během pěti dní. Dále vytvořil skupinu poradců třetích stran, která bude pomáhat s výrobou baterií. Mezi těmito poradci jsou profesoři z Cambridgeské univerzity, univerzity UC Berkeley a Stanfordské univerzity.

Společnost zavedla nové postupy, aby se ujistila, že se její telefony nebudou přehřívat a explodovat. V letošním roce na jaře bychom se měli dočkat dalších vlajkových lodí Galaxy S8, jejichž baterie už projdou náročným testováním.

Zde je infografika, která vysvětluje, co je na Galaxy Note 7 špatně.

Zdroj: Business Insider, Zdroj titulní fotografie: Flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru