Tisková zpráva: Samsung prohloubil spolupráci s Visou

Společnost Samsung vstoupila do programu Visa Digital Enablement. Tento krok urychlí globální nástup Samsung Pay.

SAN FRANCISCO/PRAHA, 25. srpna 2015 Společnost Visa oznámila, že nově do jejího programu Visa Digital Enablement Program (VDEP) vstoupil i Samsung. Tento program usnadní vydavatelům karet a technologickým firmám přístup k tokenizační službě Visa – Visa Token Service (VTS). Samsung bude tuto službu používat k zajištění mobilních plateb. Vstup do programu Samsungu poskytne záruku, že finanční instituce budou moci Samsung Pay nabízet pohodlným a jednoduchým způsobem, což povede k urychlení dostupnosti Samsung Pay pro spotřebitele po celém světě.

Spolupráce výhodná pro obě strany

„Samsung Pay je nyní dalším způsobem, kterým mohou zákazníci platit pomocí svých mobilních telefonů. Služba Samsung Pay používá tokeny místo reálných čísel karet, která se velice rychle stávají standardem bezpečných mobilních plateb,“ prohlásil výkonný viceprezident pro inovaci a strategické partnerství ve společnosti Visa Jim McCarthy. „Samsung Pay dosáhne masového přijetí u obchodníků hned prvního dne a podobným způsobem VDEP usnadňuje a umožňuje poskytovatelům plateb, finančním institucím a technologickým firmám, jako je právě Samsung, úsporně využít plných výhod tokenizační technologie a nabídnout bezpečné mobilní platby spotřebitelům po celém světě,“ dodal McCarthy.

„Jsme velice hrdí, že naším partnerem při spuštění Samsung Pay je Visa,“ uvedl výkonný viceprezident Samsung Electronics InJong Rhee. Podle něj VDEP umožňuje finančním institucím snadno nabízet Samsung Pay jako bezpečnou a snadno použitelnou mobilní platební službu, již lze používat všude, kde jsou akceptovány platební karty.

Česká republika je na Samsung Pay připravena

Ohlášená spolupráce dvou významných globálních hráčů na poli mobilních plateb výrazně přibližuje možnost pro spuštění této služby i v České republice. Dlouhodobě totiž patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

„Česká republika patří v rámci Evropy k lídrům přijímání nových platebních technologií. Počet chytrých telefonů a dalších podobných se od roku zvyšuje a právě služby jako Samsung Pay svou jednoduchostí a zákaznickou pohodlností významně pomohou osvojení mobilních plateb mezi zákazníky a zajistí, že se mobilní platby brzy stanou preferovaným způsobem platby,“ uvádí David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Přechod od plastu k digitálu se blíží

Platební průmysl se stále silněji přesouvá od plastu k digitálním řešením a Visa pomáhá svým klientům a partnerům nabízet spotřebitelům bezpečná a jednoduchá řešení bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí, a jaké zařízení používají. Klíčové technologie a programy, které společnosti Visa v této změně pomáhají, zahrnují následující:

 Visa Digital Enablement Program (VDEP): Navržen s cílem pomoci partnerům společnosti Visa v přístupu k tokenizační technologii. VDEP propojuje finanční instituce a technologické společnosti tak, aby bylo možné zjednodušit spouštění nových platebních a komerčních služeb. Nový Digital Enablement Program nabízí na klíč postavený komerční rámec a bezplatně propojuje technologické partnery, společnost Visa a více než čtrnáct tisíc finančních institucí po celém světě – eliminuje tak potřebu uzavírat složité kontrakty a integrovat technologie.

 Visa Token Service (VTS): Visa Token Service je nová technologie zabezpečení, jež nahrazuje citlivé informace z platebních karet, například šestnáctimístné číslo účtu, datum platnosti a bezpečností kód, jedinečným digitálním identifikátorem, který lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt výše uvedené detailní informace o účtu. Používání této služby ze strany partnerů, jako jsou například výrobci mobilních zařízení, pomůže zajistit, že citlivé informace o kartě nebudou nikdy ukládány online nebo na mobilním zařízení. Zároveň tato změna pomůže transformovat způsob, jímž zákazníci nakupují a platí prostřednictvím miliardy propojených zařízení.

Visa Digital Enablement Program a Visa Token Service jsou nyní globálně dostupné partnerům i klientům. Visa Token Service aktuálně používá více než dvě stovky finančních institucí ve Spojených státech. Více informací najdete na www.visa.com/tokenservice a www.visa.com/samsungpay

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru