Dnes vyšlo 15 článků

Samsung představil první smartphone se zakřiveným displejem

Samsung představil první smartphone se zakřiveným displejem

Samsung své fanoušky škádlil ohlášením smartphonu se zakřivenou obrazovkou již před měsícem ve svém tiskovém prohlášení. Ale představena byla tato novinka až včera. Jedná se o tzv. Galaxy Round, jak mnozí předpovídali.

Telefon se může chlubit 5,7 palcovým displejem s rozlišením 1080p – jedná se v podstatě o stejné displejové vybavení jako u nedávno představeného Galaxy Note 3. Inovace je ale v tom, že celý displej je zakřivený. Přístroj pohání Android 4.3, je 7,9 mm tlustý a váží 154 g. Jeho majitelé budou mít k dispozici také 13 Mpx fotoaparát a svižnou chůzi zajistí 2,3 GHz čtyřjádrový procesor.

Hlavním přínosem se zdá být funkce nazvaná „Roll Effect“, která při naklonění telefonu, jak ukazuje následující video, zobrazí informace o zařízení – zmeškané hovory, stav baterie, atd.

Mezi další funkce patří „Gravity Effect“, který při naklonění přístroje vytváří různé vizuální interakce. Nakláněním obrazovky můžete rovněž například ovládat hudební skladby nebo otevřít galerii.

sam_8897-665x424

Tento týden by měl být Round připraven k prodeji v Koreji. Bude tam stát 1,09 milionu wonů (necelých 20 000 Kč). Vůbec však ještě není jisté, zda se zařízení rozšíří i mimo domácí trh.

Možná se k nám tedy dříve dostane alternativa. I LG totiž údajně pracuje na zařízení se zakřivenou obrazovkou, má se nazývat „G Fles“ a měl by se prý objevit ještě do konce letošního roku.

Zdroje: The Next Web, TechCrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru