Dnes vyšlo 15 článků

Samsung potvrdil akvizi startupu Boxee. Chystá se vývoj nové chytré televize?

Samsung potvrdil akvizi startupu Boxee. Chystá se vývoj nové chytré televize?

Jihokorejský gigant zakoupil izraelsko-americký statup Boxee, který se zaměřuje na streamování médií a zábavy a vývoj set top boxů. Posledním zařízením startupu byl Boxee Cloud DVR. Dá se z akvizice usuzovat na budoucí směřování Samsungu?

Důvěryhodné zdroje uvádí informaci, že Samsung odkoupil Boxee za 30 milionů dolarů. Technologický gigant Samsung ani Boxee se ovšem k této částce odmítají jakkoliv vyjádřit. Diskutovaná částka ale není moc vysoká; tak tak pokryje náklady, investované do rozvoje startupu. Zaměstnanci Boxee by ovšem měli dále pracovat na svých pozicích, jen pod střechou Samsungu.

Konec mladého talentu nebo začátek lepší budoucnosti?

Zprávy o akvizici Boxee nejsou nijak překvapivé. Již v červnu firma vyjádřila přání buďnajít způsob, jak vydělat více peněz nebo nalézt vhodného kupce. Ve stejné době se objevily první zvěsti  o akvizici startupu, zatím ale nikdo nevěděl, kdo Boxee koupil.

Někteří odborníci vnímají akvizici jako konec nadějného talentu, který v sobě Boxee skrýval. Upozorňují na jeho perfektně vyřešený design a inovativní postupy, díky kterým si Boxee ve své oblasti zájmu držel vždy náskok před svými neohrabanějšími konkurenty. Také je ovšem třeba upozornit, že izraelský startup si jen obtížně získával širší živatelskou základnu – byl zajímavý spíše pro experty v oboru, kterým zkrátka sedl. Dalším problémem byly ne zrovna idylické vztahy Boxee a tvůrců obsahu. Pod ochrannými křídly Samsungu se možná startupu koneckonců povede lépe, ačkoliv tím ztrácí svou osobitost.

Chce Samsung vyvíjet novou chytrou televizi? Konkurence nespí!

Pro Samsung je akvizice Boxee velmi užitečná a gigant si svůj krok jistě dopředu důkladně promyslel. Na čím dál konkurenčnějším trhu s chytrými televizemi je třeba být vždy o krok dále před svými konkurenty – Intelem, který již dříve tohoto roku ohlásil vývoj chytré televize, nebo Applem, který se podle šuškandy chystá na totéž.

Zdroje:

https://goo.gl/dOBhA

https://mashable.com/2013/07/03/samsung-buybought-boxee/

https://gigaom.com/2013/07/04/boxee-acquired-cloud-dvr-shutting-down-post-mortem/

Zdroj obrázku:

https://mashable.com/2013/07/03/samsung-buybought-boxee/

Komentáře

Nahoru