Samsung platil studentům, aby pomlouvali HTC!

Samsung platil studentům, aby pomlouvali HTC!

Z Tchaj-wanu se nesou zprávy, že Samsung platil studenty za to, že budou online kritizovat konkurenční HTC.

Samsung údajně najal studenty z Tchaj-wanu, aby psali různě na webu negativní komentáře o telefonech konkurenčního HTC. Pokud by se spekulace potvrdily, může být firma shledána vinnou z účasti na klamavé reklamě a může tak čelit pokutě až 25 milionům tchajwanských dolarů (necelých 11 milionů Kč). V Tchaj-wanu už bylo zahájeno vyšetřování a to na základě řady stížnostní. Místní webové stránky ukazují dokumenty, které potvrzují, že Samsung si opravdu najímal studenty k tomu, aby na internetu anonymně kritizovali HTC a pochopitelně naopak chválili Samsung.

Jak se k tomu staví Samsung?

Tchaj-wanský Samsung na místní facebookové stránce uvedl, že přestal s veškerými marketingovými aktivitami, které zahrnují publikaci anonymních příspěvků. Něco pravdy na tom tedy asi bude. Dále se vyjádřil, že nedávný incident byl nešťastný a došlo k němu v důsledku nedostatečného pochopení některých základních principů.

Samsung už ale pokuty v Tchaj-wanu zná. Na počátku letošního roku dostal pokutu za uvedení spotřebitelů v omyl ohledně fotoaparátu na Galaxy Y Duo.

Zdroj: bbc.co.uk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru