Dnes vyšlo 15 článků

Samsung na vrcholu: vlastní 95% zisků z prodeje telefonů s Androidem

Samsung na vrcholu: vlastní 95% zisků z prodeje telefonů s Androidem

Společnost Google zveřejnila v průběhu Google I/O velká čísla, spojovaná s Androidem. Tato čísla říkají, že do roku 2013 došlo už k 900 milionům aktivací mobilního operačního systému, což z něj činí nejpopulárnější operační systém na světě. To znamená, že spousta firem na Androidu a příslušenství pro něj těžce vydělává, ne?

Ne tak docela. Licenci na Android mají tucty firem, nicméně pokud jsou analýzy Stategy Analytics správné, je tu pouze jedna společnost, která prakticky opanovala trh s Androidem. Je to právě Samsung. Za první čtvrtletí roku 2013 si přivlastnil 95 procent všech zisků za Android.

Analytici zjistili, že Android měl za uvedené období zisk 5,3 miliardy dolarů. Samsung za stejné období získal prodejem mobilů s Androidem 5,1 miliardy dolarů, tedy 94,7% zisku Androidu. A to do statistiky ještě ani nejsou započítány tablety.

Vydělá Samsung na Androidu víc než Google? Možné to je

Na druhém místě za Samsungem se umístil LG s 2,5 procenty a pak ten zbytek, od Sony a Aceru až po HTC a Huawei, se společným podílem 2,7%. Přestože posedlost Samsungu tím, jak do svých zařízení dostat co nejvíce zařízení Androidu může být až směšná, masivní úspěch společnosti je nezpochybnitelný.

Ředitel Stategy Analytics Neil Mawston dokonce prohlásil, že Samsung nyní na Androidu vydělává víc než Google.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/mobile/samsung-collected-95-percent-of-q1-2013-android-profits/

Komentáře

Nahoru