Tisková zpráva: Samsung na veletrhu CES ukazuje nejvýznamnější inovace

Samsung ve své prezentaci na Veletrhu spotřební elektroniky (CES) ukazuje nejvýznamnější inovace v mobilních technologiích a produktech

Prezident společnosti Samsung představí nová partnerství, nové produkty a možnosti, které přináší Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky (CES) 2013

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., světová jednička v oblasti moderních polovodičových řešení, dnes v rámci své akce na Veletrhu spotřební elektroniky (CES) 2013 změnila svět spotřební elektroniky a nechala nahlédnout pod povrch mobilních zařízení.

Dr. Stephen Woo, prezident Divize systémových LSI řešení a produktů Samsung Electronics, představil vizi společnosti s názvem „Mobilizujeme možnosti“ a zdůraznil důležitou roli jednotlivých komponent, jako hlavního hnacího motoru inovací v mobilních technologiích. Tato akce představila a ukázala směr, kterým se Samsung hodlá ubírat při výběru komponent a řešení a současně představila nové produkty, které splní budoucí očekávání.

„Jsme přesvědčeni, že jen správné komponenty, které tvoří srdce (DNA) produktů umožní skutečně zjistit co je vůbec možné,“ řekl Woo. „Komponenty jsou stavebním kamenem – základy, na kterých jsou jednotlivá zařízení stavěna. V divizi vývoje a výroby komponent firmy Samsung vytváříme nové komponenty, které mění pravidla hry ve všech typech zařízení, která vyrábíme.“

Hosté z partnerských firem, jako například Warren East, generální ředitel ARM, Eric Rudder, ředitel pro techniku a strategii v Microsoftu, Trevor Shick, vyšší viceprezident pro centrální nakupování v HP nebo Glenn Roland, viceprezident a ředitel pro nové platformy a OEM systémy ve firmě EA, se této akce rovněž zúčastnili a ocenili cíl společnosti Samsung nabízet průlomové produkty a vytvářet společné hodnoty (CSV) pro výrobce i koncové uživatele.

Woo akci zahájil představením cílů firmy Samsung v rámci programu „Mobilizujeme možnosti“, který přebírá skvělé nápady z rýsovacích prken a pomáhá je dostávat ke koncovým uživatelům, zejména v oblastech výpočetního výkonu, hospodárných paměťových řešení a zobrazovacích technologií. Zdůraznil, že neomezené možnosti spotřební elektroniky budou záviset na inovacích jednotlivých komponent a prvků, ze kterých se tyto skládají.

Výpočetní výkon

První z nových produktů, který firma Samsung na této akci představila byl mikroprocesor Exynos 5 Octa, který je prvním mikroprocesorem využívajícím výpočetní technologii ARM(R) big.LITTLE(TM) na jádře Cortex(TM) – A15 CPU . Druhým produktem je Exynos 5 Dual, který již dnes využívají ty nejprodávanější produkty, jako jsou Google Chromebook a Nexus 10. Jejich nástupce je novým přírůstkem do rodiny aplikačních procesorů Exynos.

“Nový procesor Exynos 5 Octa je postaven na zcela novém konceptu výpočetní architektury a je určený pro špičkové chytré telefony a tablety,“ řekl Woo. „Pokud chcete, aby všechny aplikace fungovaly na maximum, musíte použít nejlepší aktuálně dostupný aplikační procesor – Exynos 5 Octa.“

Pro přiblížení konceptu big.LITTLE se k Wooovi na pódiu přidal Warren East, generální ředitel firmy ARM, a představil novou technologii, jejíž uvedení na trh umožnil právě procesor Exynos 5 Octa. Tento procesor má osm jader. Čtyři z nich jsou tvořena výkonnými procesory Cortex-A15(TM), které dokážou zpracovávat i vysoce náročné úkoly, zatímco druhé čtyři jsou založeny na procesoru Cortex-A7(TM) a jsou určeny pro menší zatížení. Oproti předchozím čtyřjádrovým procesorům Exynos nabízí tento nový model nejen mnohem vyšší výkon, ale také až o 70% menší spotřebu energie.

Glenn Roland, viceprezident a ředitel pro nové platformy a OEM ve firmě EA pomohl Wooovi demonstrovat výpočetní výkon procesoru Exynos 5 Octa na jedné z nejnovějších 3D závodních her firmy EA,Need for Speed(TM) Most Wanted.Aplikační procesor vykázal na mobilní platformě špičkový výkon, skvělé a realistické zobrazení grafiky a úžasnou reakční rychlost.

Možnosti ekologicky šetrných pamětí

Spolu s tím jak roste výpočetní výkon mobilních zařízení, zrychluje se i obliba masového vytváření nových dat a obsahu. Mobilní telefony se tak stávají stále více závislé na datových centrech, která zajišťují rostoucí návštěvnost. Z důvodu rostoucí velikosti a kapacity těchto zařízení se tak IT systémy musí vypořádat jak s nárůstem výkonu tak s úsporou energie tak, aby bylo možné zajistit udržitelný rozvoj. Paměťová zařízení jsou hlavními součástmi serverů, které tvoří jednotlivá datacentra a díky využití špičkové technologie firmy Samsung tak nabízí další podstatné úspory energie a mnohem vyšší výkon.

Woo zdůraznil, že řízení spotřeby energie v datacentrech je nyní zásadní a ukázal, jak se ekologicky šetrná a hospodárná řešení firmy Samsung založená na pevných discích SSD a moderních pamětech DRAM (dynamická paměť a náhodným přístupem) dokážou s těmito požadavky vypořádat a nabídnout vyšší výkon při současně nižší spotřebě energie. Oproti běžných datacentrům založeným na pevných discích HDD, jsou serverová a archivační řešení založená na ekologicky šetrných pamětech až 6x rychlejší a přitom spotřebovávají až o 26% méně elektřiny.

Zobrazovací technologie a displeje

Jako povrchová součást zařízení, která je v přímém kontaktu s uživateli, jsou displeje nositelem technologického pokroku a nabízí řadu nových možností. Woo představil budoucí možnosti displejů firmy Samsung společně s Brianem Berkeleym, vyšším viceprezidentem divize displejů firmy Samsung. Zatímco křišťálově jasný obraz se stal již realitou, oba představitelé firmy Samsung s radostí oznámily, že inovace a nové funkce nezvyšují spotřebu energie.

Woo a Berkeley popisovali 10.1 palcový displej z tekutých krystalů (LCD), který v současné době využívá zařízení Nexus 10. Díky rozlišení 2560×1600 a 300 ppi (pixelů na palec) nabízí tento displej ohromující kvalitu obrazu a přitom spotřebovává pouze 75% energie než dosavadní řešení.

S využitím technologie ekologicky šetrné výroby LCD displejů firma Samsung v současné době vyvíjí 10.1 palcový displej, který spotřebu energie sníží o dalších 25% a současně nabídne stejně kvalitní rozlišení jako jeho předchůdce.

Na akci byly představeny také prototypy a případové studie využívající řadu organických LED diod (OLED) firmy Samsung, které nabídnou výrobcům elektronických spotřebičů další možnosti v oblasti mobilních technologií. Řada flexibilních displejů “YOUM,” využívá extrémně tenký plast namísto skla. Díky tomu je tento displej ohebný a prakticky „nerozbitný“. Berkeley představil prototyp chytrého mobilního telefonu s oblými hranami, kde tento displej dokázal obsah zobrazovat až do zaoblených okrajů.

„Našemu týmu se podařilo vyrobit tento displej s vysokým rozlišením a namísto skla jsme použili extrémně tenký plast. Díky tomu se tento displej nerozbije ani když spadne na zem,“ řekl Berkeley. „Tato novinka zcela jistě změní způsob jak lidé používají svá zařízení a otevře zcela nové možnosti jejich využití… [a] navíc umožní našim partnerům vytvořit zcela nový ekosystém zařízení.“

Jeden z partnerů firmy Samsung, který využívá naše špičkové komponenty je Microsoft. Díky jeho softwarovým řešením, zařízením a službám jsou i naše konečné produkty hodnotnější a pro uživatele přínosnější. Eric Rudder, ředitel pro techniku a strategii ve firmě Microsoft představil kompletní řadu produktů ATIV jako příklad využití komponent firmy Samsung a operačního systému Windows 8 k vytvoření zcela nových uživatelských rozhraní a systémů. Rudder oznámil, že výzkumná divize Microsoft Research pokračuje ve vývoji zobrazovacích technologií nové generace, které umožní nové způsoby práce lidí s výpočetní technikou.

Možnosti pro všechny

Přispívat svými zdroji k vytváření lepšího světa je jednou ze stěžejních hodnot firmy Samsung. Jedna z hlavních iniciativ firmy Samsung v oblasti sociální odpovědnosti, která se jmenuje Samsung Hope for Children (Samsung – Naděje pro děti) byla spuštěna přesně v duchu těchto hodnot a v jejím rámci firma poskytuje své produkty, zkušenosti a finanční podporu na vzdělávání a zdravotní péči pro děti z celého světa. Woo zdůraznit, že společnost Samsung považuje inovaci klíčových komponent za důležitou iniciativu, která mobilizuje možnosti a odstraňuje hranice a překážky.

“Když se technologie [Samsungu] sladí, stanou se skvělé věci. Pokrok na poli komponent a součástek otevře zcela novou škálu možností,“ řekl Woo. „V Samsungu s nadšením „Mobilizujeme možnosti. Nejen pro pár vyvolených, ale možnosti pro všechny.“

Další informace o prezentaci firmy Samsung na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky (CES) 2013 najdete na webových stránkách https://www.samsung.com/2013ceskeynote nebo https://www.samsungces.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světovou jedničkou ve spotřební elektronice a v klíčových komponentech, ze kterých se skládá. Díky neutuchající snaze o inovaci a objevování nových možností přetváříme svět televizorů, chytrých telefonů, osobních počítačů, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnických přístrojů, polovodičů a LED systémů. Zaměstnáváme 227 000 lidí v 75 zemích světa a naše roční tržby převyšují 143 miliard dolarů. Naším cílem je otevírání nových možností pro lidi na celém světě. Další informace najdete na webových stránkách: https://www.samsung.com.

Samsung a stylizované grafické prvky Samsung jsou obchodními značkami nebo označením služeb firmy Samsung Electronics Co., Ltd. Ostatní značky jsou majetkem svých vlastníků.

Kontaktní informace

Samsung Electronics Co., Ltd. :

Courtney Kessler , 212-277-3720

courtney.kessler@edelman.com

Zdroj: Samsung Electronics Co., Ltd.

Přečtěte si tuto tiskovou zprávu online na webové stránce: https://www.businesswire.com/news/home/20130109006267/en

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru