Dnes vyšlo 15 článků

Samsung kvůli Galaxy Note 7 ztratí tržby ve výši 17 miliard dolarů

Společnost Samsung představila v srpnu Galaxy Note 7. Nicméně krátce po zahájení prodeje se objevily první případy, kdy zařízení explodovalo při nabíjení. Postupně těchto případů přibývalo, a tak jihokorejský gigant zahájil výměnný program, v jehož rámci si majitelé vyměnili původní Galaxy Note 7 za nový. Bohužel, ke vznícení docházelo i u vyměněných, údajně bezpečných modelů, a tak byla společnost nucena zastavit výrobu. A toto fiasko bude výrobce stát 17 miliard dolarů.

Nejprve se odhadovalo, že společnost utrží ztráty ve výši maximálně 5 miliard dolarů. Ale toto číslo se pochopitelně navýšilo, protože společnost se rozhodla ukončit výrobu i prodej Galaxy Note 7.

27899837072_3489e7166d_o

Zdroj: Flickr

Analytici odhadují, že se mělo prodat celkem 19 milionů kusů, což by přineslo do zisku 17 miliard dolarů. Právě o takovou částku nyní jihokorejský velikán přichází, protože zařízení Galaxy Note 7 v posledních týdnech nadělalo více škody než užitku. Výrobce musel navíc vynaložit nemalou částku na výměnný program. A nyní mu ještě hrozí, že bývalí majitelé chytrého telefonu ho dají k soudu.

Ačkoliv jsou ztráty skutečně vysoké, Samsung se kvůli nim nepoloží na lopatky, neboť na konci června jeho tržní hodnota dosahovala 235 miliard dolarů. A právě v tomto období měl výrobce k dispozici 69 miliard dolarů v hotovosti a ekvivalentních prostředcích.

Zdroj: GSM Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru