Samsung Galaxy S7 má chytré chlazení kapalinou

Jihokorejská společnost Samsung představila na konferenci MWC vlajkové lodě Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Oba modely vynikají unikátním systémem chlazení. Za normálních okolností, chytré telefony odvádí teplo přirozeně. Nicméně nová dvojice disponuje nejnovějšími, nejrychlejšími a nejvýkonnějšími prvky. A s tím jde ruku v ruce více tepla, než je obvyklé. Aby se zabránilo přehřátí, technologický gigant vymyslel kapalinou chlazený systém.

Na konferenci MWC promluvil senior viceprezident pro produktovou strategii – Justin Denison – a chlazení kapalinou představil jako klimatizaci pro telefon.

„Je zde trubice obsahující tekutinu. Při vysokých teplotách se vypařuje, při nízkých teplotách se kondenzuje,“ vysvětlil Justin Denison.

screen shot 2016-02-22 at 11.27.39 am (2)

Chytré chlazení kapalinou

Kapalina absorbuje teplo z procesoru, čímž se začne odpařovat. Pára obsahující teplo se pohybuje skrze trubici od zdroje tepla a opět se kondenzuje do kapaliny. Zdánlivě drastické opatření může výrazně prodloužit životnost vašeho zařízení. Přehřívání by mohlo zařízení nenávratně poškodit.

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru