Samsung Galaxy S6 vs. iPhone 6: Ostrý konkurenční boj

Samsung Galaxy S6 vs. iPhone 6: Ostrý konkurenční boj

iPhone 6 s kovovým povrchem a propracovaným displejem je již v prodeji, kdežto smartphony Samsung Galaxy S6 s podmanivým designem dorazí do prodejen v České republice dne 17. dubna.  Tyto dva luxusní kousky budou mezi sebou svádět ostrý konkurenční boj.

Současnému trhu budou dominovat telefony iPhone 6, iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. My se v následujících řádcích podíváme podrobněji především na kousky iPhone 6 a Samsung Galaxy S6.

iPhone 6: Větší než větší

iPhone 6: Větší než větší

Design – prvotřídní a elegantní

 • Samsung Galaxy S6: 143,4 x 70,5 x 6,8 mm, 138 g
 • iPhone 6: 138,1 x 67,0 x 6,9 mm, 129 g

Design – to je první, čeho si u mobilních telefonů všimnete. Změny jsou zřejmé již z porovnání rozměrů a váhy s jejich předchůdci.

 • Samsung Galaxy S5: 142,0 x 72,5 x 8,1 mm, 145 g
 • iPhone 5S: 123,8 x 58,6 x 7,6 mm, 112 g

Je patrné, že Samsung Galaxy S6 je větší, tenčí a lehčí oproti svému předchůdci. Kdežto iPhone 6 je sice rozměrově větší a tenčí, nicméně je těžší než jeho předchůdce.

iPhone 6 nastavil se svými rozměry a celkovým designem laťku poměrně vysoko. A Samsung chce jablíčkový smartphone následovat. Samsung upustil od svých zásad a vyměnil klasické plastové provedení za jednodílný hliníkový vzhled (což iPhone 6 a iPhone 6 Plus má). Samsung Galaxy S6 se může pyšnit také skleněnou zadní stěnou. Výrobce Galaxy S6 uvádí, že je kovový rám o 50 % silnější, tudíž se telefon nebude ohýbat na rozdíl od iPhone 6.

U Samsung Galaxy S6 již nebude možné sejmout zadní kryt, vyměnit baterii či vložit do mobilu paměťovou kartu.

Možná se vám na první pohled bude zdát, že v designu jsou tyto dva smartphony na stejné úrovni, ale jsou zde rozdílné detaily. Například objektiv fotoaparátu u Samsungu více vyčnívá.

Objektivy fotoaparátů u smartphonů iPhone 6 (vlevo) a Samsung Galaxy S6 (vpravo)

Objektivy fotoaparátů u smartphonů iPhone 6 (vlevo) a Samsung Galaxy S6 (vpravo)

Displeje se neustále zlepšují

Vzhledem se snaží Samsung dostat na úroveň Applu, ovšem značné rozdíly nastávají u obrazovek. Níže si uvedeme parametry jednotlivých displejů.

 • Galaxy S6: 5,1“ plochý panel, 2 560 x 1 440 px, 577 ppi, Super AMOLED displej
 • iPhone 6: 4,7“ plochý panel, 1 334 x 750 px, 326 ppi, IPS LCD s LED podsvícením

Samsung se může pyšnit vysokým rozlišením, zvýšeným jasem, ostrými barvami a malou odrazivostí. DisplayMate dokonce uvádí, že nové Samsungy mají nejlepší displeje, jež se na smartphonech doposud objevily. Kdežto iPhone 6 se snaží horší rozlišení vybalancovat perfektním jasem, kontrastem a úhly, pod nimiž je displej dobře čitelný.

galaxy s6

Samsung Galaxy S6 je perfektně čitelný i na ostrém slunci.

Špičkový výkon

 • Samsung Galaxy S6: Exynos 7420 64bitový čtyřjádrový procesor, Mali T760 GPU, 3GB RAM
 • iPhone 6: Apple A8 64bitový dvoujádrový procesor, PowerVR GX6450 GPU, 1GB RAM

Samsung se rozhodl odstoupit od oblíbené řady procesorů Snapdragon od Qualcommu. Vsadil na vlastní chipset Exynos, který je výkonnější, chladnější a efektivnější. A s 3GB RAM se jeví Samsung Galaxy S6 stále lepší než iPhone.

Nicméně Apple je stále známý svým rychlým a stylovým vývojem, i když papírově je Samsung Galaxy S6 lepší.

Apple je představitelem rychlého a stylového vývoje

Apple je představitelem rychlého a stylového vývoje

Software

Nyní přejdeme od hardwaru k softwaru, který také výrazně ovlivňuje výběr.

 • Samsung Galaxy S6: Android 5.1 Lollipop s TouchWiz UI
 • iPhone 6: iOS 8.2

Oba smartphony se chlubí novými funkcemi, nicméně nainstalované aplikace jsou pro běžného uživatele většinou nepoužitelné. A zbytečně tak tyto aplikace zabírají místo.

Samsung se snažil osekat nabídku neodinstalovatelných aplikací co nejvíce, přičemž zanechal S Helath, S Voice, aplikace Google, Facebook, WhatsApp, One Drive, OneNote a Skype (kvůli nové licenční dohodě s Microsoftem).

Kdežto Apple do iOS 8.2 přidal další dvě aplikace, a to Apple Watch a Watch Activity. S těmito dvěma aplikacemi jich nabízí celkem 20, a to konkrétně Passbook, Stocks, Weather, Calendar, Clock, FaceTime, Contacts, iBooks, Compass, Maps, Health, Newsstand, Photos, Camera, Notes, Messages, iTunes, App Store, a již zmíněné Apple Watch a Watch Acitivity.

Samsung je tedy v softwarovém zpracování na lepší úrovni než Apple.

Samsung má méně předinstalovaných aplikací, pro uživatele lépe

Samsung má méně předinstalovaných aplikací, pro uživatele lépe

Nádherné fotografie

Velká bitva se odehrává také na poli fotoaparátů.

 • Samsung Galaxy S6: 16 MPx, čočka F1,9, OIS, autofocus, LED blesk a na přední straně 5MPx senzor, čočka F1,9
 • iPhone 6: 8 MPx, čočka F2,2, DIS, FOcus Pixels, dual-LED blesk a na přední straně 1,2 MPx, čočka F2,2

Z výše uvedených parametrů je jednoznačné vítězství pro Samsung Galaxy S6, který nastavil laťku hodně vysoko i na trhu se smartphony.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 má výkonnější fotoaparát

Životnost baterie

 • Samsung Galaxy S6: 2 550 mAh
 • iPhone 6: 1 810 mAh

Samsung Galaxy S6 se sice vyznačuje perfektním hardwarem a softwarem, ale v oblasti baterií se moc neukázal. Jelikož je displej velkým žroutem energie a zároveň je operační systém Android poměrně náročný na energii, nejspíše smartphone dlouho bez nabíječky nevydrží.

Je jednoznačné, že tito dva rivalové jsou si nyní blíže než kdy předtím. Na jednu stranu je to pro Samsung dobře, možná si přetáhne nějaké zákazníky Applu, nicméně různorodost také neškodí.

Zdroj: Trustedreviews.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru