Tisková zpráva: Samsung Galaxy S4 se začne prodávat už koncem dubna

Samsung Galaxy S4 se začne prodávat už koncem dubna

Samsungu se podařilo získat výrazný podíl na trhu s chytrými telefony a nový model Galaxy S4 by měl jeho postavení potvrdit. “Podle nejčerstvějších informací od výrobce by měl být na český trh uveden ne v květnu, jak bylo původně plánováno, ale už koncem dubna,” uvádí tiskový mluvčí Euronics Bohuslav Komín.

Průlom v zájmu českých zákazníků o chytré telefony způsobil v roce 2011 model Samsung Galaxy SII. “Ten stále patří mezi dva nejprodávanější, a to i téměř dva roky od svého uvedení. Jeho nevýhodou bylo jen nedostatek barev,” říká Komín. První půlrok se nejprve prodával pouze v černé a až po dlouhých šesti měsících od uvedení se objevil i v bílé barvě. Na jaře loňského roku uvedl Samsung model Galaxy SIII, tentokrát ve dvou barvách, které postupně rozšířil až na čtyři. “Hned v prvním měsíci se prodeje vyšplhaly do stovek kusů a Vánoce tento telefon naprosto ovládl,” komentuje vývoj prodejů Komín. Ruku v ruce s modelem SIII se pod vánočním stromkem objevoval stejně často i model Galaxy SIII mini, jehož velkou výhodou je výběr v sedmi barevných provedeních.

Od nového modelu si prodejci i výrobce slibují hodně. Vyniká novými funkcemi a je první smartphone s 5″ super amoled displejem s Full HD rozlišením a jemností 441 ppi, což je jeho velkou předností. K tomu ještě další funkce jako je dual camera, infračervený port a mnoho dalších, které budou pro zákazníky velkým lákadlem. Doporučená cena je zatím stanovena na 16 990 korun. “V prvním měsíci odhadujeme prodeje jen v síti Euronics na 500 kusů, což by byl výsledek shodný s prodejem předchozího modelu SIII,” doplňuje Komín.

 

Zdroj: Protext

Komentáře

Nahoru