Tisková zpráva: Samsung GALAXY S4 mini se začne prodávat na začátku prázdnin

Samsung GALAXY S4 mini se začne prodávat na začátku prázdnin

Samsung Electronics Co., Ltd, přední světová společnost v oblasti mobilních technologií a digitálních řešení, dnes představila zmenšenou verzi svého nejprodávanějšího chytrého telefonu Samsung GALAXY S4. Novinka GALAXY S4 mini nabízí vynikající výkon, intuitivní a jednoduché ovládání a elegantní design v kompaktnějším provedení.

„Ceníme si velkého zájmu o Samsung GALAXY S4, který představuje společníka pro plnější, bohatší a jednodušší život. I v této souvislosti chceme nyní lidem dát na výběr z více variant, a proto uváníme GALAXY S4 mini, který je vzhledem podobný GALAXY S4, ale je více kompaktní,“ uvedl JK Shin, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communication společnosti Samsung Electronics, a dodal: „GALAXY S4 mini poskytuje spotřebitelům novou možnost, jak si vychutnat práci s GALAXY S4, který je naší vlajkovou lodí.“

Samsung mini je vybaven qHD Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 4,3″, což je o 0,7“ méně, než u GALAXY S4. Ubral také na váze, která je 107 g. Mezi další parametry přístroje patří dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz nebo operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean. Co se týče funkcí a služeb, nabízí Samsung GALAXY S4 mini mnoho intuitivních funkcí a služeb jako Samsung GALAXY S4.

Připomeňte si nádherné okamžiky svého života

Samsung GALAXY S4 mini zachytí důležité okamžiky života pomocí 8Mpix fotoaparátu na zadní straně a 1,9Mpix fotoaparátu v HD rozlišení na straně přední. K dokonalému výsledku poslouží speciální funkce, jako například Zvuk a foto, která při pořizování snímku ukládá jedinečným způsobem také zvukový záznam, nebo Panoramatický snímek, který umožňuje pořídit kompletní záznam toho, co kolem sebe vidíte. K přehlednému uspořádání fotografií poslouží funkce Fotopříběh. Snímky zhotovené telefonem Samsung GALAXY S4 mini se shromažďují a ukládají automaticky – buď chronologicky, podle místa snímku, nebo skupinově v rámci určité události, a tak vám umožňují vytvořit si fotoalbum. Předinstalovaná aplikace S Cestování nabízí pomoc a informační servis na cestách a rovněž vám doporučí další cestu a poslouží jako průvodce.

Budujte pevné vztahy – sdílení a spojení

Samsung GALAXY S4 mini umožňuje sdílet informace a vytvářet skutečné spojení s lidmi okolo vás. Pomocí aplikace Group Play můžete současně se svými přáteli poslouchat stejnou hudbu a hrát tytéž hry. Chcete-li si popovídat s více přáteli najednou a přidávat ke svým zprávám animace, videa a hlasový záznam, použijte aplikaci ChatON.

Zjednodušte si život – mějte své prostředí pod kontrolou

Funkce S překladač vás provede na cestách a poskytne vám okamžitý překlad mluveného i psaného slova (v e-mailu, textové zprávě nebo na ChatON), takže budete rozumět jazykům, jako nikdy předtím. GALAXY S4 mini vám také umožní ovládat TV díky aplikaci WatchON, která přemění telefon v dálkový ovladač televize, set top boxu nebo DVD přehrávače.  Aplikace Samsung Link také umožňuje uživatelům sdílet obsah napříč různými zařízeními Samsung.

Hlídejte si své zdraví a kondici

Samsung GALAXY S4 mini pomáhá monitorovat osobní informace o zdraví uživatele. Aplikaci S Health lze stáhnout z portálu Samsung Apps. Díky ní můžete sledovat množství kalorií, které potraviny obsahují, i další zdravotní informace, které se hodí při hlídání redukce váhy. Funguje také jako krokoměr, sleduje spánkový režim, počítá hmotnost a pomocí přídavného zařízení sleduje v reálném čase srdeční činnost uživatele.

Samsung GALAXY S4 mini bude k dispozici ve dvou barevných variantách: bílé (White Frost) a černé (Black Mist). Dle trhu bude v nabídce verze 4G LTE, 3G HSPA+ nebo 3G Dual Sim pro dvě SIM karty.
Samsung GALAXY S4 mini Samsung GALAXY S4 mini Samsung GALAXY S4 mini bílá barva Samsung GALAXY S4 mini černý Samsung GALAXY S4 mini fotky Mobilní telefon Samsung GALAXY S4 mini fotky Mobilní telefon Samsung GALAXY S4 mini - fotky - černý Mobilní telefon Samsung GALAXY S4 mini - fotky - černý Smartphone Samsung GALAXY S4 mini - fotky - černý

Technické parametry Samsung GALAXY S4 mini

Sítě

LTE

2,5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

4G (LTE Cat 3 100/50Mbps): (800 / 850 / 900 / 1.800 / 2.100 / 2.600 MHz (v závislosti na trhu)

3G

2,5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G (HSPA+ 21Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

Displej

4,3” qHD (širokoúhlý 16:9) Super AMOLED

Procesor

Dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz

OS

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

Fotoaparát

Zadní: 8 Mpix

Přední: 1,9 Mpix

Funkce fotoaparátu

Zvuk a foto, Noční režim, Nejlepší snímek, Nejlepší obličej, Překrásná tvář (zahrnuje Live Beauty), HDR (High Dynamic Range), Panorama, Sporty, Nepřetržité snímání

Video

MPEG4, H.264, H.263, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark

Audio

MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, Vorbis (OGG), FLAC, apt-X

Další funkce

Group Play: sdílení hudby, obrázků, dokumentů a společné hraní her
Fotopříběh, S Překladač
Samsung Hub, ChatON, Samsung WatchON
S Cestování (TripAdvisor), S Voice, S Health (ke stažení v Samsung Apps)
Samsung adaptivní displej a zvuk
Safety Assistance, Samsung Link, Screen Mirroring, HomeSync, Smart Switch
Samsung KNOX

Mobilní služby Google

Google Search, Google Maps, Gmail, Google Messenger, Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Local, Google Navigation, Voice Search, Chrome

Dostupnost služeb Google Play Books, Play Movies, Play Music, Play Magazine se v jednotlivých regionech liší.

Konektivita

WiFi 5.0GHz a/b/g/n

GPS + GLONASS

Bluetooth® v4.0 (LE), NFC (pouze LTE verze)

IR LED (dálkové ovládání)

Senzory

Akcelerometr, světelný, senzor přiblížení, gyroskop, magnetický

Paměť

8 GB interní paměť (uživatelská paměť přibližně 5 GB) + microSD (až do 64 GB)

1,5 GB RAM

 

* Uživatelská paměť může být menší než kapacita celkové paměti v důsledku využívání systémových souborů. Uživatelská paměť se může lišit podle země, poskytovatele mobilních služeb, podporou jazykových verzí nebo se může změnit po aktualizaci softwaru.

 

Rozměry

124,6 x 61,3 x 8,94mm, 107 g ( verze 3G Dual SIM 108 g)

Baterie

1 900 mAh

 

Zdroj: Tisková zpráva Samsungu

Komentáře

Nahoru