Samsung Galaxy Note 7 se skenerem duhovky oficiálně představen

Série Samsung Note je charakteristická perfektním hardwarovým vybavením. Nicméně v letošním roce se jihokorejský gigant zaměřil především na design a softwarové vybavení. Samsung Galaxy Note 7 skutečně má co nabídnout.

Představíme vám sedm nejlepších funkcí, kterými se Samsung Galaxy Note 7 pyšní.

1. Vytváření GIFů

Samsung Galaxy Note 7 umožnuje vytvářet GIFy. Prostřednictvím nástroje pro zachycení obrazovky můžete vybrat část obrazovky, ze které se GIF vytvoří, pomocí S pera. Poté můžete do GIFu vložit nějakou samolepku a uložit ve vysoké či nízké kvalitě.

2. Ochrana soukromí

Občas se stane, že máte v telefonu uložené věci, o kterých by se neměl nikdo jiný dozvědět (například dárek pro svou přítelkyni). Samsung Galaxy Note naštěstí umožňuje uložit obrázky, soubory, kontakty či aplikace do zašifrované složky, kterou otevřete pouze vy přes skenování duhovky.

Samsung tvrdí, že skenování duhovky je bezpečnější než skenování otisku prstů. Zařízení nabízí takzvané dvoustupňové zabezpečení. Přestože své přítelkyni či komukoliv jinému dáte přístup k telefonu přes otisk prstů, stále můžete některé složky či aplikace chránit ještě skenováním duhovky. Skenování duhovky funguje i za zhoršených světelných podmínek.

3. Vše přeloží

Speciální S pero je nadupané překladatelskými schopnostmi. Funkci aktivujete pomocí příkazového menu, které se objeví, když vysunete pero. Potom stačí perem najet na text, který chcete přeložit. S pero zvládá překlad mezi 38 jazyky.

4. Zvětší cokoliv

Přes stejnou nabídku můžete aktivovat nástroj lupy, přičemž s perem si přiblížíte dané místo obrazovky až o 300 %. Pokud máte problémy se zrakem anebo se vám lépe čte větší písmo, tuto funkci bezpochyby využijete.

5. Tělo je odolnější

Samsung Galaxy Note 7 se pyšní odolnější obrazovkou. Gorilla Glass 5 je 1,8krát tvrdší než jeho předchůdce, a tak dokáže odolat i nárazům z výšky 1,6 metrů na nerovné povrchy.

6. HDR zobrazení

Samsung Galaxy Note 7 nenabízí rozlišení 4K. Výrobce se rozhodl pro vylepení věrnosti barev tím, že nabídne podporu HDR technologie. Spousta nadšenců tvrdí, že HDR poskytuje lepší kvalitu obrazu a realističtěji napodobuje škálu odstínů a jasu.

7. Legitimní notepad

Zařízení je skutečný notepad. Můžete si napsat nákupní seznam, vytáhnout telefon v obchodě a začít nakupovat. Připomínka se vám totiž zobrazí, aniž byste telefon odemkli či zapnuli.

Samsung Galaxy Note 7 bude v Evropě k dispozici od 2. září 2016 v modré, stříbrné a černé barvě. Předobjednávky budou spuštěny od 16. do 30. srpna 2016, přičemž u vybraných partnerů firmy dostanete jako dárek brýle Gear VR. Cena je zatím neznámá.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru