Tisková zpráva: Samsung dnes v ČR oficiálně představil fotoaparát s OS Android – Galaxy Camera

Společnost Samsung, přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes představil novinku, která mění stereotyp focení a sdílení snímků, fotoaparát Samsung GALAXY Camera. Kvalitní fotoaparát a smartphone Galaxy S III v jednom byl vyvinut na základě měnících se potřeb současných uživatelů.

Samsung Galaxy

Kombinací špičkové technologie fotoaparátů Samsung a nejnovější verze systému Android 4.1 Jelly Bean s možnostmi 3G a Wi-Fi připojení, vznikl zcela nový typ zařízení, které ocení všichni nadšenci, kteří rádi fotí, snímky si upravují a spontánně je sdílejí s ostatními. Novinka v sobě kombinuje 16Mpix fotoaparát s 21 násobným zoomem a smartphone Galaxy S III s výhodami nejnovějšího operačního systémemu Android 4.1 Jelly Bean.

Klíčovou vlastností produktu je jeho kompaktnost. Fotografie s ním pořídíte, upravíte a nasdílíte , aniž byste potřebovali další zařízení, například počítač. Vše se děje okamžitě, dokud jsou zážitky živé. Překážkou už nebude ani Wi-Fi připojení, protože stačí do Galaxy Camery vložit SIM kartu s datovým tarifem. V rámci balení získáte datovou SIM kartu od O2 s mobilním internetem na 3 měsíce zdarma, takže budete online bez omezení kdekoli.

„Samsung Galaxy Camera je produktem své doby a jednoznačně vychází z potřeb moderních lidí, kteří se chtějí o své zážitky dělit s ostatními během několika okamžiků,“ řekl Roman Šebek, obchodní a marketingový ředitel mobilní divize společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak a dodává: „Řešili jsme problém uživatelů, kdy s telefonem nevznikaly dostatečně kvalitní fotografie a naopak s fotoaparáty nešlo okamžitě sdílet fotky a musel následovat proces úprav v PC. Teď máme produkt, který umí obojí a díky SIM kartě se nemusí uživatelé omezovat jen na místa s Wifi.“

Foťte ve vysoké kvalitě

Samsung Galaxy Camera diponuje 21 násobným optickým zoomem a snímačem 16M BSI CMOS s rozlišením 16 Mpix, díky čemu vznikají fotografie s věrným podáním barev.  Optický zoom se ovládá pomocí tlačítka nebo dotykového displeje a pořídíte s ním snímky vzdálených předmětů, které zůstanou jasné a ostré. 23mm objektiv se postará o širokoúhlé snímky v neporovnatelné kvalitě s fotografiemi pořízenými klasickým smartphonem. Vše uživatel uvidí na HD Super Clear Touch displeji o velikosti 12,12 cm (4.77‘‘).

Druhá tvář – tak trochu smartpnone

Revolučními vlastnostmi přístroje jsou operační systém Android 4.1 Jelly Bean a bezdrátové připojení jak prostřednictvím Wi-Fi, tak s využitím SIM karty s datovým tarifem. Díky operačnímu systému Android si mohou uživatelé kromě předinstalovaných aplikací obohatit obsah GALAXY Camery o jakoukoli aplikaci z nabídky Google Play nebo Samsung Apps store, jako jsou například Instagram, Facebook a Skype. Zorientovat se v nabídce aplikací pomůže nástroj S Suggest, který na přání vyhledá nové aplikace pro úpravu fotografií nebo třeba zábavnou hru ke stažení. Galaxy Camera využívá také řadu funkcí ze smartphonu Galaxy S III, mezi něž patří například ovládání hlasem. Uživatel ovládá fotoaparát například pokyny „přiblížit“ nebo „fotit“.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru