Samsung bojuje se společností Apple proti zákazu dovozu smartfonu Galaxy S III do USA

Mezi společností Samsung Electronics a Apple vzplanul boj o duševní vlastnictví systémů použitých v novém Samsung Galaxy S III. Tento smartfon se má začít prodávat 21. června, ale nebyl vpuštěn do oběhu celní službou.

Jihokorejská společnost chce prokázat u soudu, že Galaxy S III je inovativní a výrazný. V úterý Apple Inc požádala americký okresní soud, aby dočasně zakázat prodeje telefonu Galaxy S III v USA. Výrobce iPhone obvinil Samsung z porušení dvou patentů Apple.

Samsung Galaxy S III šel do prodeje v Evropě 29. května a nabídne jej asi 300 mobilních operátorů v Asii a Severní Americe koncem tohoto měsíce. Samsung se stal největší hrozbou pro vliv společnosti Apple na mobilním trhu. Série Galaxy smartfonů získala velkou oblibu mezi spotřebiteli.

Samsung a Apple jsou zapleteni do patentových soudů v Americe, Evropě a Asii, protože Apple obvinil Samsung z kopírování svého iPhone v dubnu 2011. Vedoucí představitelé obou společností se setkali v San Francisku minulý měsíc, ale jednání nepřinesla vyrovnání.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru