Samozavazovací tenisky z Návratu do budoucnosti skutečně existují. Nabízí je značka Nike

Den 21. října 2015 byl ten den, kdy se Marty McFly se svým DeLoreanem přenesl do naší budoucnosti. Pakliže jste milovníky kultovní trilogie Návrat do budoucnosti, určitě vám tato zpráva neunikla. Včera byl den, kdy se cestovatelé v čase z roku 1985 přenesli do roku 2015. Ačkoliv realita je v porovnání s námětem filmu jiná, alespoň pár věcí se uskutečnilo. A jednou z nich jsou samozavazovací tenisky, které představila společnost Nike.

Ve filmu Návrat do budoucnosti II si Marty v roce 2015 nasadil samozavazovací tenisky. V roce 2011 společnost Nike představila vzhledově stejné tenisky, které nesly označení Mag. Nicméně, v té době tenisky neumožňovaly automatické zavazování šňůrek, jak to bylo ve filmu. Nike však přichází s novou kolekcí, která plně podporuje technologii samozavazování. Nicméně, samozavazovací boty se nedostanou do prodeje, ale vydraží se na aukci. Výtěžek bude věnován nadaci The Michael J. Fox Foundation, která podporuje výzkum léčby Parkinsonové choroby.

nikemags2015

Samozavazovací boty Nike

V následujícím roce společnost Nike vydá i další kusy. Značka zároveň prohlásila, že v budoucnosti by chtěla představit inteligentní šňůrky, jež se na nohách přizpůsobí. V praxi by to znamenalo, že se šňůrky utáhnou podle toho, k jaké činnosti je zrovna budete využívat.

„Začali jsme dělat něco pro beletrii a chceme vize změnit ve skutečnost. Našim cílem je vynalézat nové technologie, které budou mít prospěch pro všechny sportovce,“ prozradil CEO společnosti Marker Parker o botách Nike Mag.

2015-Nike-Mag-GIF1_large

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru