Samozavazovací boty z Návratu do budoucnosti se vydražily za 104 tisíc dolarů

V kultovním filmu Návrat do budoucnosti 2 se objevily samozavazovací tenisky, přičemž tuto revoluční myšlenku proměnila v realitu společnost Nike. V letošním roce představila boty se samozavazovacími tkaničkami, které se však svým vzhledem zcela liší od původního návrh. Prodávat by se měly od 28. října 2016. Kdežto v loňském roce společnost ukázala pravou limitovanou edici tenisek se samozavazovací technologií, jichž je k dispozici pouze 89 kusů. A jednomu šťastlivcovi se podařilo jeden pár ulovit v dražbě.  

V dražbě, která se odehrála v Hongkongu, neznámý kupec nabídl za legendární boty Nike Mags neuvěřitelných 104 tisíc dolarů (cca 2,54 milionů korun). Aukční síň tuto nabídku přijala.

nike-mags

Zdroj: Nike

Výtěžek poputuje na nadaci Michaela J. Foxe, která podporuje výzkum léčby Parkinsonovy choroby. Koneckonců už v loňském roce společnost Nike informovala o tom, že samozavazovací boty Nike Mags budou vydraženy a že veškeré peníze budou věnovány právě výše uvedené nadaci.

Výrobce Nike uspořádal také soutěž o jeden pár bot, kdy zájemci si mohli do 11. října 2016 zakoupit slosovací lístky. A právě i z desetidolarových slosovacích lístků získá nadace peníze. Slosování bude probíhat 17. října 2016, a tak se objeví ještě jeden šťastlivec, který bude vlastnit unikátní samozavazovací tenisky.

Ale tím dražby ještě nekončí. V Londýně bude probíhat aukce koncem tohoto měsíce a v New Yorku 12. listopadu 2016.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru