Dnes vyšlo 15 článků

Samoudržitelné město Smart Forest City v Mexiku bude tvořeno 7,5 miliony rostlin a stromů

Samoudržitelné město Smart Forest City v Mexiku bude tvořeno 7,5 miliony rostlin a stromů

Na světě je stále více lidí a místa k životu nepřibývá. Proto je nyní na vrcholu zelená architektura, která přináší ekologické, moderní a pohodlné bydlení. Nové stavby obsahují ekologické a udržitelné prvky a také spoustu zeleně. Tento nový směr vládne celým světem. Například v Mexiku bude vybudováno ekologické město, které bude plné zeleně, přesněji 7,5 miliony rostlinami a stromy.

Vize lesního města je architekta Stefana Boeriho. Smart Forest City má sloužit jako rezidenční bydlení. Bude se rozléhat na 5,5 kilometrech čtverečných, kde budou hlavním motivem především rostliny a stromy. Za jeden rok by mělo město podle propočtů zachytit 116 tisíc tun oxidu uhličitého. Jako zdroj energie město využije sluneční energii, kterou bude získávat solárními panely umístěnými na budovách a v ulicích. Psali jsme, že bude město samoudržitelné a je tomu tak. Součástí města budou totiž farmy, které by měli být schopné vyprodukovat tolik potravy, aby to uživilo všechny obyvatelé města. Boeri si dává za cíl vybudovat ekosystém, kde spolu budou kooperovat lidé a příroda – ve vzájemné harmonii. Město bude konstruováno tak, aby obyvatelé nemuseli z města téměř vycházet, budou mít zkrátka vše, co potřebují. O zábavu bude taktéž postaráno. Součástí města bude stadion, zimní zahrada a samozřejmě také aquapark.

Snímek obrazovky 2019-11-07 v 14.14.48

Město by mělo být vybudováno nedaleko mexického Cancún – letoviska známého velkou návštěvností amerických turistů. Mexické chytré, lesní město je součástí projektu Forest city. V rámci projektu by čínská města měla být obohacena o mrakodrapy, které budou mít celý povrch pokrytý rostlinami a budou tak přispívat k čištění ovzduší.

Nicméně o osudu města v Mexiku rozhodnou úřady, které mají projekt na stole ke schválení.

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru